Wayne Rooney novým kapitánom United

wayne_rooney

Manchester United má nového kapitána a stal sa ním anglický reprezentačný útočník Wayne Rooney. United odohrajú prvý zápas 16. augusta proti Swansea.

Wayne Rooney (28) sa stal novým kapitánom Manchestru United a nahradí tak Nemanju Vidica ktorý odišiel do Interu Milan. Ak by Patrice Evra neopustil United, pravdepodobne by to bol francúzsky ľavý obranca, ktorý by si natiahol na ruku kapitánsku pásku. Rooneyho asistentom bude Darren Fletcher, ktorý bude mať možnosť viesť tím, keď nebude Wayne Rooney k dispozícii.

” Je to pre mňa veľká česť a svoju úlohu budem brať s veľkou hrdosťou. Som veľmi vďačný trénerovi, že mi dal dôveru.” povedal Wayne Rooney.

Wayne Rooney a jeho kariéra v Manchestri Utd

August 2004: Ako 18-ročný prestúpil Wayne Rooney do Manchesteru United z Evertonu za 27 miliónov libier.
September 2004: Skóroval svoj prvý hetrik ako seniorský hráč, v zápase Ligy Majstrov proti Fenerbahce Istanbul pri výhre 6:2.
November 2006: Podpísal predĺženie s klubom o ďalšie dva roky, až do roku 2012.
August 2009: Strelil svoj 100. gól proti Wiganu v Premier League.
Apríl 2010: Bol vyhlásený profesionálnymi hráčmi, hráčskou asociáciou a futbalovými spisovateľmi, za najlepšieho Hráča roka.
Október 2010: Tesne predtým ako podpísal nový kontrakt vyhlásil, že chce odisť z Manchestru United.
Máj 2013: Tréner Sir Alex Ferguson v poslednom zápase sezóny proti Swansea, posadil Rooneyho len na lavičku náhradníkov, údajne preto lebo hráč požiadal o transfer.
September 2013: V zápase proti Bayeru Leverkusen sa stal štvrtým hráčom United, ktorý prekonal hranicu 200. strelených gólov a pripojil sa k velikánom klubu, akými sú Sir Bobby Charlton, Denis Low a Jack Rowley.
Február 2014: S klubom podpísal nový 4-ročný kontrakt, ktorý mu zabezpečí 300 tisíc libier týždenne. Svoju budúcnosť s Old Traffordom spojil do konca sezóny 2018-19.
August 2014: Bol vymenovaný novým trénerom United Louisom Van Gaalom, za nového kapitána Red Devils.