Sunderland AFC získal z Man. City Jacka Rodwella

jack_rodwell

Sunderland AFC získal z Manchestru City Jacka Rodwella, ktorý s Black Cats podpísal 5 ročný kontrakt. Prestupová suma by sa mala pohybovať okolo 10 miliónov libier.

 

Anglický 23-ročný reprezentant prestúpil z Manchestru City za nie viacej  ako 10 miliónov libier a jeho novým domovom sa stal Sunderland AFC.  Jack Rodwell odišiel v roku 2012 z Evertonu do Manchestru City za 12 miliónov libier a patril k svojim rovesníkom medzi z tých talentovanejších. V Manchestri sa však mladý stredopoliar trápil so stehennými zraneniami a v takej silne zostave, akou City disponujú je ťažšie sa presadiť aj skúsenejším hráčom. Za Manchester City odohral Jack Rodwell od svojho príchodu na Etihad Stadium len 26 zápasov, v ktorých strelil dva góly.

Sunderland AFC však kúpou mladého záložníka dúfa, že sa mu budú vyhýbať zranenia a dokáže nájsť svoju stratenú formu, Jack má zase väčšiu šancu pravidelnejšie hrávať v zostave trénera Gusa Poyeta. Rodwell sa stal druhým Anglickým hráčom, ktorý po Garethom Barrym opustil majstrovsky tím. City porušili minulú sezónu Finacial Fair Play a pre túto sezónu musia mať 5 domácich hráčov pre Ligu Majstrov. Do tímu na šesť mesačné hosťovanie prišiel z New York City Frank Lampard, ktorý cez leto po 13-tich rokoch odišiel z FC Chelsea.

Jack Rodwell vo faktoch

Za Everton debutoval v decembri 2007 proti AZ Alkmaar vo veku 16 rokov, 284 dni a stal sa najmladším hráčom ktorý prezentoval Everton v Európe.
Za Everton odohral 86 zápasov a štyri krát skóroval.
V auguste 2012 prestúpil do Manchestru City za 12 miliónov libier s kontraktom na 5 rokov. Za City odohral v dvoch sezónach len 16 ligových stretnutí.
Za Anglicku reprezentáciu debutoval vo víťazstve 1:0 nad Španielskom v novembri 2011 a pripísal si ďalšie dva medzinárodné zápasy, proti Švédsku a Brazílii.
V auguste 2014 posilnil klub z Premier League Sunderland AFC.