Šláger tohto kola Premier League: Tottenham – Liverpool (VIDEO)

premier-league-5.kolo

Premier League je späť s plnou parádou a veľkým šlágrom hneď na úvod sobotňajšieho programu. Stopercentný Liverpool bude hájiť neporaziteľnosť proti Tottenhamu. Kohúti pred medzinárodnou pauzou prehrali na ihrisku Watfordu a pre udržanie kontaktu potrebujú doma zvíťaziť.

V poslednom kole Premier League prehrali Spurs po štandartkách s Watfordom. Tottenham na rozdiel od Liverpoolu minulé kolo neudržali stopercentnú bilanciu a len tým potvrdili, že im chýba vlastnosť, ktorá v minulosti napríklad Chelsea alebo Manchestru United vyhrávala tituly. Víťaziť, aj keď sa tímu úplne nedarí.

A to aj napriek tomu, že Tottenhamu bude chýbať zranený Dele Alli. Mauricio Pochettino aspoň bez výčitiek môže posilniť stred poľa Winks (prípadne zmeniť rozostavenie a postaviť tretieho stopéra Davinson Sáncheza), aby utlmil obrovskú ofenzívnu silu Liverpoolu.

Výbornú formu majú Salah s Mane a strelecký účet v minulom zápase konečne načal aj Roberto Firmino. Brazílčan sa navyše presadil aj pri reprezentačnej pauze a do Londýna pricestuje v dobrej pohode. Rovnako ako zvyšok tímu, ktorý dominuje Premier League a konečne to začína vyzerať, že povestný “next year” môže prísť práve tento rok.

V sobotu mu honbu za vysnívaným titulom môže uľahčiť absencia Huga Lloris, ktorý má okrem alkoholu za volantom problém aj so stehenným svalom. Pripojí sa tak k Allimu, naopak víťaz Ázijských hier Son Hueng-min je k dispozícii. Jürgen Klopp výrazné absencie neeviduje, chýba vlastne len náhradník Lallana.