O čom bude nová kniha ktorú napísal Sir Alex Ferguson

S

Očakávaná kniha Moja Autobiografia ktorú napísal Sir Alex Ferguson, sa stretla na ostrovoch aj s negatívnymi postrehmi, napríklad aj od jeho bývalého zverenca Roya Keana.

 

 

Krátky náhľad o čom bude jeho nová kniha. Vo svojej knihe sa nevyjadril len na adresu svojich bývalých zverencov, ale aj na adresu bývalých kolegov resp. trénerov a hráčov z iných klubov. V knihe sú spomenuté mená Arsena Wengera, Rafu Beniteza, alebo spomína mestského rivala Manchester City.

David Beckham

Na jeho adresu napísal, že keď sa záľúbil do Victorie všetko sa zmenilo. Svojimi rozhodnutiami stratil šancu stať sa absolútne najlepším futbalistom na svete. Sir Alex Ferguson v knihe píše aj o známom incidente, keď nakopol kopačku a trafil Beckhama priamo nad pravé oko. Píše aj o tom, ako chcel na neho stredopoliar vybehnúť, ale hráči ho zastavili.

” Bolo to v dňoch keď som povedal vedeniu, že David musí opustiť klub. V okamihu keď si hráč Manchesteru United myslí, že je viac ako tréner, musí odísť.”

Roy Keane

” Najdivokejší jazyk aký si dokážete predstaviť.” Aj túto vetu nájdete v knihe a nasmeroval ju Alex Ferguson na Roya Keana, ktorý sa vyjadril po zverejnení obsahu tejto knihy, že bývalému trénerovi chýba loajalita. O Keanovi napísal, že dokáže narušiť najsebavedomejšieho človeka na svete behom pár sekúnd.

Wayne Rooney

Sir Alex Ferguson nevynechal ani anglického útočníka a napísal, že Wayne skutočne požiadal cez svojho agenta o odchod z klubu. Dokonca sa vyjadril na jeho adresu, že môže byť pohltený nedostatkom fyzickej pripravenosti.

Ruud Van Nistelrooy  ” Cela epizóda bola veľmi smutná.”

Holandský útočník požiadal o prestup opakovane v rokoch 2005 a 2006. Zúrivo reagoval, keď zostal len na lavičke náhradníkov počas finále Ligového Pohára. Dokonca mal na Fergusona kričať ” Ty p.čus.” alebo dokonca aj slovom ko..t.

” Toto si budem vždy pamätať. Nemohol som tomu uveriť. Ostatní hráči mu dohovárali, aby sa správal slušne.” napísal v knihe Alex Ferguson.