Robin van Persie nestihne úvod sezóny

van_persie

Robin van Persie neodcestoval na americké turné a podľa trénera Louisa Van Gaala, nestihne úvod sezóny kvôli tréningovej absencii spôsobenej dovolenkou.

Futbalistom Manchestru United bude v úvodnom zápase novej sezóny chýbať holandský útočník Robin van Persie, ktorý dostal od vedenia United kvôli MS v Brazílii predĺženú dovolenku. Hrať nebude ani 12.augusta v zápase proti Valencii, ktorý bude posledným prípravným stretnutím pred štartom nove sezóny.

Podľa slov trénera Louisa Van Gaala, ktorý získal s holandskou reprezentáciou a aj s útočníkom na nedávnych Majstrovstvách Sveta bronzové medaile, nie je Robin van Persie pripravený. “Má za sebou náročné leto a dlhší čas bez futbalu. Musí sa opäť naplno dostať do tréningového procesu. V jeho prípade to nebude trvať dlho, ale úvod sezóny určite nestihne,” uviedol van Gaal. Robin van Persie sa dnes (4.8.2014) vrátil do tréningového procesu, ale do bojov zatiaľ nezasiahne. Tréner Van Gaal ma k dispozícii okrem Persieho ďalších útočníkov Dannyho Welbecka a Javiera Hernandeza a na hrote môže zaskočiť aj anglický reprezentant Wayne Rooney.

Minulú sezónu pod trénerom Davidom Moyesom nemal Robin van Persie ako aj celý Manchester United ružovú. V 28 stretnutiach sa mu ale podarilo 18 krát skórovať. Manchester United začne novú sezónu domácim stretnutím proti Swansea.

Robin van Persie a 10 najlepších gólov