Preview: Liga Majstrov 5.kolo 2014/15

Champions-League-Logo-800_2538698

Tento týždeň sa odohrá Liga Majstrov a v nej sa predstavia aj štyri anglické kluby, ktorými sú šampión Manchester City, Liverpool, Chelsea a Arsenal.

 

Manchester City hrá dôležitý zápas o postup zo skupiny s nemeckým Bayernom Mníchov. V tomto klube je pre milionárskych majiteľov Liga Majstrov prioritou. Obranca Martin Demichelis povedal, že tím není spokojný s doterajšími výkonmi, ale chcú sa o postup pobiť. Tréner Manuel Pellegrini si zase myslí, že ak podajú taký dobrý výkon ako minulý rok v Mníchove, môžu Bayern doma poraziť. Jedine čo ho momentálne trápi sú zranenia v útoku a absencia Davida Silvu. City sú posledný v skupine E s dvoma bodmi, o dva body viac majú AS Rím a CSKA Moskva.

Liga Majstrov je prioritou aj pre špecialistu tejto súťaže Joseho Mourinha, ktorý by rád túto trofej vyhral s Chelsea. To sa podarilo inému trénerovi, ktorý bude stáť práve proti Chelsea v utorok večer. Roberto Di Matteo sa pred pár týždňami stal novým manažérom Schalke a so svojim novým klubom sa pokúsi skomplikovať postup jeho bývalému tímu, v ktorom kedysi pôsobil aj ako hráč.

Liverpool bude chcieť po sérii neúspešných zápasoch zabojovať a vrátiť do tímu víťaznú mentalitu. Liga Majstrov sa do tohto úspešného klubu vrátila po niekoľkých rokoch, ale môže aj túto sezónu skončiť, ak sa im nepodarí poraziť bulharský klub Ludogorec Razgrad. Liverpool je momentálne v skupine B na treťom mieste s tromi bodmi a o tri viac má druhý Bazilej.

Na postup do vyraďovacej fázy z prvého miesta môže ešte pomýšľať Arsenal, ale bude musieť doma zvíťaziť nad Borussiou Dortmund, ktorá vedie skupinu skupinu D s 12-timi bodmi. O päť bodov menej má londýnsky klub a s doma bodmi je tretí Anderlecht Brusel, ktorý má ešte matematickú šancu na postup.

Liga Majstrov skupinové zápasy.

Utorok 25.11.2014

Čas Zápas
skup. E 18:00 CSKA Moskva CSKA vs ROMA AS Rím
skup. E 20:45 Manchester City MANC vs BAYE Bayern
skup. F 20:45 APOEL APOE vs BARC Barcelona
skup. F 20:45 PSG PARI vs AJAX Ajax
skup. G 20:45 Schalke SCHA vs CHEL Chelsea
skup. G 20:45 Sporting SPOR vs MARI Maribor
skup. H 18:00 BATE BATE vs PORT FC Porto
skup. H 20:45 Šachtar DONE vs BILB Ath. Bilbao

Streda 26.11.2014

Čas Zápas
skup. A 20:45 Atl. Madrid ATLE vs OLYM Olympiakos
skup. A 20:45 Malmö MALM vs JUVE Juventus
skup. B 20:45 Ludogorets LDGR vs LIVE Liverpool
skup. B 20:45 Bazilej BASE vsREMA Real Madrid
skup. C 18:00 Zenit Petrohrad ZENI vs BENF Benfica
skup. C 20:45 Leverkusen LEVE vs MONA Monako
skup. D 20:45 Anderlecht ANBR vs GALA Galatasaray
skup. D 20:45 Arsenal ARSE vs DORT Dortmund