Premier League: Výsledky 29. kola

Premier_League_logo

Cez víkend sa odohralo 29.kolo anglickej Premier League a v ňom sa zrodili aj tieto prekvapivé výsledky. Burnley zaskočilo šampióna Manchester City.

Manchester United je v Premier League na štvrtom mieste a v boji o Ligu Majstrov porazil Tottenham 3:0. Všetky tri góly nastrieľali hráči United za 34 minút a bolo po zápase. Útočník Chelsea Diego Costa sa síce 18. trefou sezóny osamostatnil na čele tabuľky strelcov Premier League, ale proti Southamptonu to stačilo len na remízu 1:1. Chelsea sa stále drží na čele Premier League a svoj náskok na Citizens zvýšili na 6 bodov a stále majú ešte jeden zápas k dobru.

Manchester City podľahol prekvapivo na trávniku Bunrley 0:1 a bol to šok pre futbalových fanúšikov anglickej Premier League. Pred odvetou na Nou Campe proti Barcelone by si mali hráči Citizens vstúpiť do svedomia. Aston Villa si výhrou nad Sunderlandom výrazne polepšila a zvýšila šance na záchranu v Premier League. Black Cats vymazali už v prvom polčase, keď im nastrieľali 4 góly. Arsenal deklasoval v derby zápase West Ham a usadol na tretiu pozíciu, v ďalšom londýnskom derby si hravo poradil Crystal Palace s QPR.