Premier League: Súhrn 35.kola

arsenal_fc

Majster Manchester City potvrdil titul v Premier League vysokou výhrou nad Swansea City. Manchester United si upevnil 2.miesto výhrou na ihrisku Bournemouthu. Liverpool nečakane zaváhal s West Bromwichom Albionom. Tottenham iba remizoval v Brightone.

Manchester City rozdrvil zostupom ohrozenú Swansea City jednoznažne  5:0. D.Silva, Sterling, De Bruyne, B.Silva a G.Jesus boli strelcami zápasu. Ani na sekundu nebolo pochýb o víťazovi stretnutia. Citizens dohrávajú sezónu vo veľkej pohode.

Liverpool stratil jasný zápas vo West Bromwichi. Ešte v 79.minúte viedli The Reds pohodlne 2:0, ale v závere im ušla výhra a zostupujúci domáci dokázali zrovnať skóre na 2:2. Boss Klopp len nechápavo krútil hlavou.

Tottenham nepodal štandartný výkon v Brightone a body si s domácim Brightonom iba delil po remíze 1:1 Kane dostal hostí do vedenia, ale vzápätí domáci vyrovnali gólom z pokutového kopu. Náskok kohútov na 4. priečke sa v tabulke Premier League scvrkol na 5 bodov pred Chelseou.

Arsenal pokračuje v dobrých výkonoch a po prestávke rozmetal náladový West Ham United 4:1. Lacazette v závere 2 gólmi prispel k jednoznačnému víťazstvu. Kladivári tak musia bojovať ďalej o zachovanie príslušnosti v najvyššej súťaži.

V ďalších dueloch sa zrodili 2 bezgólové remízy medzi Leicesterom a Southamptonom a medzi Watfordom a Crystalom Palace. Remíza bola aj v stretnutí Stoke v Burnley 1:1. Hrnčiarom bod nestačí na vymanenie sa zo zostupovej pozzícii.

Výsledky 35.kola Premier League:

Brighton and Howe Albion vs Tottenham Hotspur  1:1

Góly: Gross (50p) – Kane (48)

AFC Bournemouth vs Manchester United 0:2

Góly: Smalling (28), Lukaku (70)

Burnley vs Chelsea 1:2

Góly: Barnes (64) – vlastný (20), Moses (69)

Leicester City vs Southampton 0:0

Watford vs Crystal Palace 0:0

West Bromwich Albion vs Liverpool 2:2

Góly: Livermore (79), Solomon Rondon (88) – Ings (4), Salah (72)

Arsenal vs West Ham United 4:1

Góly: Lacazette (82,89), Monreal (51), Ramsey (81) – Arnautovič (64)

Stoke City vs Burnley 1:1

Góly: Ndiaye (11) – Barnes (62)

Manchester City vs Swansea City 5:0

Góly: David Silva (12), Sterling (16), De Bruyne (54), Bernard Silva (64), Gabriel Jésus (88)