Premier League: Súhrn 33.kola

manchester_united

V Premier League nečakaný triumf Manchestru United v manchesterskom derby. Liverpool iba remizoval v merseyside derby na ihrisku Evertonu. Tottenham si upevnil pozíciu v prvej štvorke. Chelsea znovu doma sklamala a Newcastle pokračuje v dobrých výkonoch.

Manchester United pokoril mestského rivala Citizen na Etihad štadione. City v 1.polčase dominoval a viedol 2:0. Po obrátke sa Červení diabli nečakane zdvihli a 2 gólmi Pogbu a 1 stopera Smallinga v rozpätí 15 minút zvrátili vývoj skóre vo svoj prospech. Citizen v 2.polčase stratili tempo a prejavila sa vysoká prehra na Enfield roade v Lige majstrov.

V liverpoolskom derby sa zrodila bezgólová remíza. Karamelky sa dobre držali a hostí do ničoho nepúšťali. Na hre Červených sa prejavila neúčasť ostrostrelca Mo Salaha a po triumfe nad Citizen vyzerali hostia dosť unavení. Nerozhodný výsledok nakoniec obom teamom stačil k spokojnosti.

Tottenham mal nečakane veľa problémov na ihrisku zostupom ohrozeného Stoke City. Eriksen v 2.polčase 2 gólmi rozhodol o 3 bodoch pre Kohútov. Hugo Lloris ťažkou hrúbkou dovolil Hrnčiarom korigovať rezultát.

Majster Premier League Chelsea pokračuje v neuspokojivých výkonoch a aj výsledkoch a tentoraz sa podelila o body s náladovým West Hamom United po remíze 1:1. Kladivári v závere vyrovnali strelou striedajúceho Chicharita. David Moyes bol veľmi spokojný s bodom, čo sa určite nedá povedať o kormidelníkovi Antóniovi Contem.

Arsenal pokračuje v zlepšených výkonoch a tentoraz zdolal v Premier League zachraňujúci sa Southampton 3:2. Dany Welbeck a Aubemayang boli strelcami gólov. Bolo to už 4.výhra v rade, keď počítame štvrtkové vysoké víťazstvo 4:1 nad CSKA Moskva vo štvrťfinále Európskej ligy. Kanonieri sa ju snažia vyhrať, aby si tak zabezpečili účasť v novom ročníku  Ligy majstrov. Vlani sa to podarilo Manchestru United.

V ostatných dueloch zaknihoval 3 cenné body stále sa zlepšujúci Newcastle na ihrisku Leicesteru po výhre 2:1. Burnley opäť vyhral vonku. Tentokrát na Vicarage road nad Watfordom 2:1 a upevnil si 7.priečku. Bournemouth zachraňoval bod v závere zápasu s Crystalom Palace po plichte 2:2. V súboji nováčkov Brightonu a Huddersfieldu sa zrodila remíza 1:1, čo viac zapasovalo hosťom. Swansea si doviezla bod z pôdy beznádejne posledného West Bromwich Albion po výsledku 1:1.