Premier League: Súhrn 32.kola

delle_alli_bayern

Manchester City iba krôčik od získania titulu v Premier League. Manchester United a Liverpool s víťazstvami. Tottenham s cennou výhrou na ihrisku Chelsea. Stoke City s ťažkou pozíciou a West Bromwich Albion zmierený so zostupom.

Manchester City nezaváhal v Goodison parku. Už do polčasu strelili Citizens všetky 3 góly a rozhodli o 27.výhre v súťaži v tejto sezóne. Sané, Gabriel Jesus a Sterling boli strelcami gólov. Everton sa k ničomu nedostal a v 2.polčase už iba korigoval skóre.

Manchester United nemal na Old Trafford veľa práce so Swansea. Romelu Lukaku a Alexis Sanchez už v prvej dvadsaťminutovke rozhodli o 3 bodoch pre Red Devils. 2.polčas sa už iba dohrával.

Liverpool sa natrápil v Selhurst parku. Zostupom ohrozený domáci Crystal Palace viedli gólom Milivojeviča z penalty, ale Mané a už tradične Salah otočili skóre v 2.polčase v prospech The Reds.

V šlágri kola na Stamford Bridge majster Chelsea nestačil na Tottenham a prehral zaslúžene 1:3. Kohúti prelomili 28.ročnú mizériu na ihrisku Modrých a konečne zvíťazili. Delle Alli bol hlavnou postavou zápasu a 2 gólmi v rozpätí 4 minút rozhodol o osude zápasu. Chelsee sa vzďaluje účasť v Champions League v novej sezóne a boss Conte to veľmi dobre vie.

Arsenal zaknihoval výhru nad Hrnčiarmi 3:0. Stoke sa ponára čoraz hlbšie v tabuľke a nový tréner Paul Lambert nevie zatiaľ nič vymyslieť. Kanonieri až v poslednej štvrťhodinke rozhodli zápas aj zásluhou 2 pokutových kopov, ktoré premenili Aubameyang a Lacazette.

V ostatných dueloch Newcastle zdolali Huddersfield 1:0 gólom Peréza v 80.minúte a už plávajú v pokojnejších vodách v strede tabuľky. West Bromwich podľahol doma Burnley 1:2. Vínovobordoví vyhrali zaslúžene, lebo domáci veľa vody nenamútili. Watford si podelil body s Bournemouthom po remíze 2:2. Čerešničky vyrovnali v 92.minúte. Vo veľmi dôležitom súboji West Ham pokoril Southampton nečakane hladko 3:0. Markovi Hughesovi sa na lavičke Svätcov vôbec nedarí. Brighton nezvládol domáci duel s Leicesterom a prehral 0:2.Líšky v závere rozhodli o cenných 3 bodoch, keď skórovali Iborra a Vardy.