Premier League: Súhrn 30.kola

mourinho

V  šlágri Premier League  Manchester United sa vysporiadal s Liverpoolom. Tottenham nezaváhal na ihrisku v Bournemouthe.  Chelsea konečne zaknihovala výhru nad Crystalom Palace. Arsenal zdolal Watford. West Ham United pokračuje v katastrofálnej forme.

Manchester United vyhral na Old Trafforde nad rivalom Liverpoolom 2:1. Marcus Rushford dal 2 góly už v 1.polčase a prakticky rozhodol o 3 bodoch pre Červených diablov. Hostia v 2.polčase pridali, mali častejšie loptu na kopačkách a tvrdili muziku, ale dali iba 1 gól, čo na body nestačilo.

Tottenham v nedelu zdolal nebezpečný Bournemouth na jeho trávniku 4:1. Hoci kohúti prehrávali a navyše prišli o zraneného Harryho Kanea, predsa len doviedli duel do víťazného konca. Son 2, Alli a Aurier boli autormi gólov, ktoré nakoniec znamenali až nečakane vysokú výhru.

Majster Chelsea po viacerých zaváhaniach konečne zaknihovala výhru nad Crystalom Palace 2:1. Modrí potrebujú body ako soľ, lebo im uteká prvá štvorka a hrozí,že nebudú v novom ročníku Champions League. V 1.polčase domáci viedli 2:0,čo stačilo na 3 body. Hosťujúci Orly sa ponárajú na chvost tabuľky a Royovi Hodgsonovi dochádza dych.

Trápiaci sa Arsenal zvíťazil nad Watfordom 3:0 a Arsene Wenger po dlhom čase nemal nervy. Brankár Kanonierov Petr Čech odchytal úctyhodných 200 zápasov bez obdržaného gólu v Premier League, čo je neuveriteľný výkon. Góly Arsenalu dali Mustafi, Aubameyang a Mkhitaryan.

Dramatické udalosti sa odohrávali na londýnskom štadióne, kde hráva svoje zápasy West Ham United. Kladivári hladko prehrali s Burnley 0:3 a pokračovali v katastrofálnych výkonoch. Posledné 3 zápasy prehrali so skóre 2:11. David Moyes je zase na dne a budúcnosť klubu je nejasná. Ich priaznivci sú nervózni a niekoľko fans vbehlo počas zápasu na trávnik, kde si to slovne vybavovali s hráčmi Hammers. Najmä Mark Noble bol obeťou útokov.

Newcastle United vyhral vital game so Southamptonom 3:0. Slovenský gólman chytal spoľahlivo a udržal čisté konto. Kennedy 2 a Ritchie boli autormi gólov. Rafa Benitez je spokojnejší a môže sa dívať do ďalších zápasov optimistickejšie.

V ostatných dueloch Everton porazil Brighton 2:0 a upevnil si svoju pozíciu v strede tabuľky. Big Sam si užíva viac kľudu. Huddersfield si podelil body so Swanseou po bezgólovej remíze. V slabom zápase obe mužstvá málo riskovali a tek sa nebolo veľmi na čo pozerať. Posledný West Bromwich Albion zdá sa, že je pomaly zmierený so zostupom a prehral doma hladko s Leicesterom 1:4. Alan Pardew to veľmi dobre vie.