Premier League: Súhrn 29.kola

manchester_city

Manchester City zdolal majstra Premier League Chelsea a suverénne kráča za titulom. Liverpool nemal problémy s Newcastlom. Tottenham poľahky vyhral nad Hudersfieldom. Arsenal pokračuje v čiernej sérii a podľahol nováčikovi z Brightonu. West  Bromwich Albion v kritickom stave. Manchester United vyhral na Crystal Palace

V šlágri kola Manchester City držal majstra Chelseu na uzde. Citizens mali celý zápas prevahu a hostí do ničoho nepustil. Zápas rozhodol hneď po prestávke Bernardo Silva. Domácim stačí z posledných 9 duelov vyhrať 4 na definitívny titul. Boss Conte má hlavu v smútku, lebo jeho Chelsea už stráca 5 bodov na 4. Tottenham a vidina účasti v novom ročníku Champions League sa pomaly rozplýva.

Liverpool sa dostal na 2.priečku zásluhou výhry nad Newcastle 2:0. Salah a Mané rozhodli o 3 bodoch pre Červených. Slovenský gólman Martin Dúbravka dostal z 3 striel na bránku 2 góly a svoje mužstvo tentoraz nepodržal. Staky si žiadnu príležitosť v zápase nevytvorili a zostup o level nižšie im neustále hrozí.

Tottenham nemal veľa problémov vo Wembley s nováčikom Huddersfieldom a zdolal ho poľahky 2:0. Kórejčan Son zaznamenal obidva góly a ťarcha strielania rozhodujúcich gólov na pleciach elitného kanoniera Harryho Kanea nezostala.

Arsenal pokračoval v nevýrazných výkonoch a v nedelu zaslúžene podľahon nováčkovi z Brightonu 1:2. Čajky viedli už do polčasu dvojgólovým rozdielom a víťazstvo už v druhom dejstve nepustili z rúk. Forma kanonierov je žalostná a Arsene Wenger je so silami na konci. Ak nevyhrá Európsku ligu, tak v Lige majstrov si na budúcu sezónu nezahrá.

Leicester sa doma natrápil s Bournemouthom a body sa iba delili po remíze 1:1. Čerešničky viedli gólom Kinga z pokutového kopu a domáce Líšky vyrovnali až v 97. minúte Mahrezom z priameho kopu. Domáci tlačili celý zápas, ale hostia celý zápas húževnato odolávali.

V boji o 7.priečku Burnley zaknihovalo 3 cenné body s Evertonom po výhre 2:1. Karamelky viedli, ale v 2.polčase The Clarets otočili vývoj duelu vo svoj prospech. Hostia v posledných niekoľkých zápasoch hrajú nepresvedčivo a Big Sam Allardyce je nespokojný.

V ďalších stretnutiach Premier League Watford ešte viac podpílil konár  pod potápajúcim West Bromwichom. Hosťom sa dlhodobo nedarí a Alan Pardew nevie zlepšiť výkonnosť mužstva. Kanonier domácich Deeney rozhodol v závere o 3 bodoch pre bývalý klub Eltona Johna. Southampton sa v nezáživnom zápase rozišiel bez gólov so Stoke City. Svätci tak nevyužili možnosť vylepšiť si postavenie na spodku tabuľky. Hrnčiari naopak si udržiavajú nádej na zotrvanie v súťaži. V poslednom sobotňajšom zápase Swansea nečakane vysoko porazila West Ham United 4:1 a veľmi posilnila svoje nádeje v Premier League. Labute viedli už 4:0 a až potom odovzdane hrajúci Kladivári znížili. David Moyes bude mať ešte veľa problémov, aby udržal svoj team medzi elitou.