Premier League: Súhrn 28.kola

manchester_united

V Premier League Manchester United zdolal majstra Chelseu. Liverpool bez problémov porazil West Ham United a Tottenham vydoloval výhru na Crystal Palace. Newcastle prišli o víťazstvo v závere v Bournemouthe. Leicester City iba remizoval doma so Stoke City.

V šlágri kola Manchester United si poradil s Chelseou a vyhral 2:1. Hostia viedli gólom Williana, ale do prestávky stihol vyrovnať najlepší hráč zápasu Romelu Lukaku. Ten v 2.polčase prihral Lingardovi na rozhodujúci gól zápasu, ktorý až tak neoslnil priaznivcov oboch táborov. Bossovia Mourinho a Conte boli tentoraz veľmi pokojní a k zvadám neprišlo.

Liverpool nemal problémy s West Ham United. The Reds koncertovali v plnej sile a Kladivárom žiadnu šancu na lepší výsledok nedali. Can, Salah, Firmino a Mané si podelili góly rovnakým dielom. Jurgen Klopp bol po zápase veľmi spokojný, lebo Liverpool už atakuje 2.priečku.

Tottenham sa veľmi natrápil v Selhurst parku s domácim Crystalom Palace. Orlom už zase nateká do topánok a hrozí im reálne pád do Sky bet championship. Dlho odolávali kohútom,ale v 90.minúte napokon rozhodol Harry Kane a body si odviezli hostia.

Newcastle United so slovenským brankárom Martinom Dúbravkom prišiel v 89.minúte o 3 body. Viedol do polčasu už 2:0, ale Čerešničky v poslednej desaťminutovke vyrovnali. Náš brankár dostal prvé 2 góly v Premier League a v ďalšom zápase v Liverpooli sa bude mať čo obracať.

Leicester City mal slabší deň doma so zachraňujúcim Stoke City a body po remíze 1:1 sa iba delili. Hostia sa ujali vedenia gólom Shaqiriho, ale hrnčiari vlastným gólom napokon pomohli domácim k zisku bodu.

V ďalších dueloch Brighton vysoko zdolal Swansea 4:1. Labute sa na nič nezmohli a tak zaslúžený debakel ich neminul. Watford porazil Everton 1:0 parádnym gólom Deeneyho. Karamelky boli bezzubé a celý zápas nič nevymysleli. Huddersfield zaknihoval v boji o záchranu 3 cenné body na ihrisku West Bromwich Albion po výhre 2:1. Domáci sú 10  kôl pred koncom vo veľmi nelichotivej pozícii. Burnley si delili body po remíze 1:1 so Southamptonom. Svätci vyrovnali v 90.minúte zásluhou strely Gabbiadiniho a získali veľmi cenný bod.