Premier League: Súhrn 26.kola

jurgen-klopp-liverpool_3784013

V Premier League skvelý duel medzi Liverpoolom a Tottenhamom víťaza nepriniesol. Manchester City zaváhal na ihrisku Burnley. Manchester United si upevnil 2.priečku po výhre nad Huddersfieldom. Arsenal úplne rozstrielal Everton aj posilou Aubameyangom. Slovenský gólman Dúbravka premiéru v drese Newcastlu neabsolvoval. West Bromwich Albion čoraz bližšie k vypadnutiu.

Perfektný zápas v tomto kole Premier League videl Anfield Road v Liverpooli. Domáci udreli už v 3.minúte Salahom po chybe obrany. Potom Kohúti prevzali iniciatívu a dlho zvierali The Reds. Záver bol hektický. V 80.minúte vyrovnal neuveriteľnou ranou do šibenice Wanyama, ktorý prišiel na hraciu plochu iba 1 minútu predtým. Potom Kane zahodil penaltu a v 91.min. Salah naklonil misky váh na stranu domácich. Ale v 95.min. hostia predsa len vyrovnali z 2.kontroverznej penalty Kaneom,ktorý si už dal väčší pozor. Veľmi to rozladilo bossa Červených Jurgena Kloppa, ktorý pôjde pred disciplinárku za ironický potlesk Rozhodcom.

Manchester City stratil 2 body v Burnley po remíze 1:1. Citizen viedli po krásnej trefe Danila,ale potom sa predbiehali v zahadzovaní šancí (najmä Sterling). A tak prišiel zaslúžený trest v podobe vyrovnávajúceho gólu Gudmundssona v 82.minúte. Strata bodu ich však mrzieť až tak nemusí, lebo náskok na čele tabuľky Premier League majú stále komfortný až 13 bodov 12 kôl pred koncom súťaže.

Sused Mancester United si poradil s Huddersfieldom, ktorý sa zosunul až na 19.priečku a vážne im hrozí nepríjemný pád do 2.ligy. Lukaku a Alexis Sanchez rozhodli o 3 bodoch The Red Devils. Duel ale nemal nadpriemerné parametre.

Arsenal deklasoval Everton 5:1. Kanonierov opustil Alexis Sanchez a aj Oliver Giroud, ale prišla nová akvizícia z Borussie Dortmund 26.ročný Aubameyang, ktorý hned aj skóroval vo svojej premiere. Nový kontrakt podpísal s Arsenalom nemec Mezut Ozil a tak Arsene Wenger môže mať lepší spánok. V zápase dosiahol hattrick Ramsey a posledný gól dosiahol francúz Koscielny.

Crystal Palace si podelil body s Newcastlom po remíze 1:1. Hostia sa ujali vedenia Diamem v 22.minúte, ale potom prevzali opraty do svojich rúk Orly, ktorí dlhé minúty zvierali Straky na svojej polovíčke. Brankár Marlow mal niekoľko pozoruhodných zákrokov. V 55.min.však kapituloval po penalte domácich,ktorú aj so šťastím premenil srb Milivojevič. Slovenský brankár Martin Dúbravka bol na lavičke náhradníkov a na premiéru si bude musieť počkať minimálne do nedele 11.februára, ked Newcastle privíta na St.James park Manchester United.

Veľmi si pohoršil West Bromwich Albion po domácej prehre 2:3 so Southamptonom. Drozdi na chvoste už zaostávajú 4 body za mužstvami nad nimi. Svätci konečne prelomili sériu 11 zápasov bez výhry a odlepili sa zo zóny zostupu.

Pomohol si aj Brighton výhrou nad West Ham United 3:1. Čajky bojujú zo všetkých síl pred možnosťou zostupu. Leicester doma zaváhal so Swanseou City a iba uhral plichtu 1:1. Pre Labute je to zlatý bod v boji o záchranu. V dobrej forme hrajúci Bournemouth po prestávke zvrátil výsledok vo svoj prospech v súboji so Stoke City. Hrnčiari sa bránia vypadnutiu ako vedia, ale reálna hrozba zostupu je tu veľmi pravdepodobná. Čerešne sa usalašili už v strede tabuľky.

Majster Premier League sa trápi a vidno to na ich výsledkoch. Zverenci trénera Conteho prežívajú hlbokú krízu a špekuluje sa, či na to nedoplatí taliansky tréner prepustením. Až sedem inkasovaných gólov v zápasoch v dvoch zápasoch, proti Bournemouthu (0:3) a Watfordu výstižne vypovedá o hernej forme hráčov.

Výsledky 26.kola Premier League:

Crystal Palace vs Newcastle United 1:1
Góly: Milivojevič (55 z penalty) – Diame (22)

Liverpool vs Tottenham Hotspurs 2:2 (video)
Góly: Salah (3,91) – Wanyama (80), Kane (95 z penalty)

Burnley vs Manchester City 1:1
Góly: Gudmundsson (82) – Danilo (22)

Bournemouth vs Stoke City 2:1
Góly: King  (70), Mousset (79) – Shaqiri

Brighton and Howe Albio vs West Ham United 3:1
Góly: Murray (18), Izquierdo (59),Gross (79) – Chicharito (30)

Leicester City vs Swansea City 1:1
Góly: Vardy (17) – Fernandez (53)

Manchester United vs Huddersfield Town 2:0
Góly: Lukaku (55), Alexis Sanchez (68)

West Bromwich Albion vs Southampton 2:3
Góly: Hegazy (4), Solomon Rondon (72) – Lemina (40), Stephens (43), Ward-Prowse (55)

Arsenal vs Everton 5:1
Góly: Ramsey (6,19,74), Koscielny (14), Aubameyang (37) – Calvert-Levin (64)

Watford vs Chelsea 4:1 (video)
Góly: 42. Deeney (pen.), 84. Janmaat, 88. Deulofeu, 90+1. Pereyra – 82. E. Hazard