Premier League: Súhrn 20.kola

Arsenal FC v Borussia Dortmund - UEFA Champions League

Manchester City zvýšil náskok na čele tabuľky Premier League na neuveriteľných 15 bodov. Manchester United zaváhal doma s Burnley. Chelsea vyhrala nad Brightonom. Liverpool deklasoval Swanseu a Tottenham výrazne porazil Southampton.

Citizen pokračuje vo víťaznej šnúre aj na ihrisku Newcastle,ktorý porazil gólom Rahima Sterlinga. Séria výhier má už číslo 18. Momentálne však nehrozí,že v najbližšej dobe by niekto porazil lídra súťaže.

Manchester United doma zachraňoval plichtu 2:2 s Burnley gólom Lingarda v nadstavenom čase. Hostia prekvapili Červených diablov aktívnou hrou, s ktorou si domáci dlho nevedeli rady. Hosťujúci Defour dal exportný gól z priameho kopu. Až po zmene strán striedajúci Lingard 2 gólmi zrovnal skóre.

Majster Premier League Chelsea až po zmene strán 2 hlavičkami Moratu a Alonsa prelomila obranu nováčika z Brightonu. Hostia sa držali statočne, ale napokon neodolali tlaku Blues.

Liverpool zaknihoval hladkú výhru nad Swanseou 5:0. Hostia po prestávke úplne odišli kondične a umožnili domácim hru na 1 bránu.

Tottenham sa vysporiadal na Wembley so Southamptonom a hattrickom Harry Kanea si zabepečil hladkú výhru 5:2.

V dramatickom stretnutí sa body delili v dueli Bournemouth vs West Ham U. po výsledku 3:3. Kladivári sa v 89.minúte dostali do vedenia,ale domáci v nadstavenom čase vydolovali cennú remízu. Watford otočil zápas s Leicesterom a nakoniec vyhral 2:1. Huddersfield v priemernom zápase sa rozišiel so Stoke po remíze 1:1. West Bromwich Albion si pripísal už 18.zápas bez plného zisku bodov a v nezáživnom dueli sa rozišiel bez gólov s Evertonom. Domácim zmena trénera zatiaľ nič nepriniesla a Alan Pardew márne hľadá spôsob ako zobudiť Drozdov k lepším výkonom.

Premier League: Výsledky 20.kola

Bournemouth vs West Ham United 3:3
Góly: Gosling(29) Ake(57) Wilson(93) – Arnautovič (81,89) Collins (7)

Chelsea vs Brighton and Howe Albion 2:0
Góly: Morata (46) Alonso (60)

Huddersfield Town vs Stoke City 1:1
Góly: Ince (10) – Sobhi (60)

Liverpool vs Swansea City 5:0
Góly: Firmino (52,66) Coutinho (9) Alexander Arnold (65) Oxlade-Chamberline (83)

Manchester United vs Burnley 2:2
Góly: Lingard (53,91) – Barnes (3) Defour (36)

Tottenham Hotspurs vs Southampton Town 5:2
Góly: Kane (22,39,67) Alli (49) Son (51) – Boufal (64) Tadič (82)

Watford vs Leicester City 2:1
Góly: Wague (45) vlastný (65) – Mahrez (37)

West Bromwich Albion vs Everton 0:0

Crystal Palace vs Arsenal 2:3
Góly: Townsend (50) Tomkins (89) – Mustafi (25) A. Lacazette (63) Alexis Sánchez (66)