Premier League: Súhrn 15.kola

wenger_angry2

Vedúca trojica Premier League Manchester City, United a majster Chelsea nezaváhala. United pokoril Arsenal na jeho trávniku. Liverpool úplne zničil Brighton a Crystal Palace sa konečne odlepil z dna tabuľky.

Líder Premier League Manchester City mal nečakane veľa práce s West Hamom, ktorého zdolal až gólom v 83.minúte. Hostia viedli gólom do šatne, ale napokon kapitulovali. “Citizen” v posledných ligových vystúpeniach už mali dosť problémov, ale nakoniec vždy vyhrali.

Manchester United zaknihoval cenné 3 body na Arsenale po výhre 3:1. Lingard 2 zásahmi a Valencia rozhodli o výhre hostí. “Kanonieri” mali najmä v 2.polčase niekoľko vyložených šancí, ale skvelý De Gea sa prekonával.

Chelsea zdolala po dobrom výkone Newcastle 4:1. Hostia viedli síce rýchlo, ale “Modrí” zápas okamžite otočili a už ho nevypustili z rúk.

Tottenhamu sa úplne prestalo dariť v posledných dueloch a zo štadiónu v dobrej forme hrajúceho Watfordu si odviezli iba bod za remízu 1:1.

Liverpool sa v posledných stretnutiach dostal do výbornej formy. Odniesol si to nováčik Brighton and Howe Albion a prehral doma s “The Reds” deprimujúco 1:5. Firmino dal 2 góly, Emre Can a brazílčan Coutinho pridali ďalšie trefy.

Everton po vymenovaní “Big” Sama Alardycea pokračuje v zlepšených výkonoch a pripočítal si ďalšie 3 body za výhru 2:0 nad Huddersfieldom. Nováčik utrpel už 4.prehru v rade za sebou.

Leicester získal ďalšie 3 body po výhre 1:0 nad nebezpečným Burnley 1:0 a pomaly sa posúva v tabuľke do horných patier.

Stoke vyhral nad Swansea zaslúžene 2:1 a tieto 3 body už veľmi nutne potreboval. West Bromwich Albion nevyhral ani 13.zápas v rade a pod vedením Alana Pardewa iba remizoval s Crystal Palace 0:0. Hostia sa konečne odpútali z chvosta tabuľky. Bournemouth sa rozišiel so Southamptonom 1:1. domáci si neudržali vedenie a hostia zaslúžene vyrovnali.