Premier League: Sezóna 2017/18 pod drobnohľadom – najlepší hráč roka

de_bruyne_salah

Od Mohameda Salaha cez Kevina De Bruynea až po niekoľkých ďalších úctyhodných hráčov v rámci celej ligy. Táto sezóna Premier League bola plná prekvapení, nadľudských výkonov a neuveriteľných úspechov. Ktorý z hráčov však podľa vás bol tým najlepším? Máme pre vás niekoľko tipov.

Kevin De Bruyne

De Bruynea niektorí vnímajú ako majstra geometrie alebo dokonca kúzelníka. Jeho línie a oblúky sú presné z akéhokoľvek miesta na ihrisku. Belgický záložník, ktorý v Manchestri City absolvoval aktuálne už tretiu sezónu, sa môže navyše tešiť z obrovského úspechu – podarilo sa mu asistovať Jesusovi pri poslednom góle v sezóne, ktorý pre tím znamenal neuveriteľný 100 bodový zisk. Aktuálne výsledky anglickej ligy sú tak aj vďaka nemu spájané s rekordom – najväčším počtom získaných bodov v histórii Premier League za sezónu. De Bruyne sa taktiež môže tešiť z najväčšieho počtu asistencií, ktorých bolo celkovo 16. Po takej úspešnej sezóne asi nehrozí, že by sa Belgičan mohol v septembri vrátiť do Chelsea.

 

Mohamed Salah

V jednej veci nemáme pochybnosti: Mohamed Salah je najzaujímavejší Egypťan, ktorý vstúpil do anglickej ligy od čias Mohameda Al Fayeda. Po odchode z Chelsea sa z neho vo veľmi krátkom čase stala ikona Liverpoolu. Tím Jürgena Kloppa sa ukázal ako perfektné prostredie pre egyptského hráča. Takmer vždy, keď sa dostal k lopte, z toho vzniklo niečo zaujímavé – zvyčajne gól, ktorý bol zakaždým iný. Slalom medzi dvoma obrancami pred zatočením lopty do rohu brány Evertonu; oklamanie Bena Daviesa a Jana Vertonghena nasledované presnou strelou z náročného uhla; vyše 50 metrový šprint zakončený gólom do brány arsenalského brankára Petra Čecha a veľa iných. Vo všeobecnosti platí, že takmer každý, kto Salahovi čelil, odišiel zo súboja s dlhým nosom.

David de Gea

Keď hral dobre Luke Shaw, bolo to preto, že používal hlavu Josého Mourinha. Tak sa raz oficiálne vyjadril manažér Manchestru United. Ak je to pravda a Mourinho vytvoril ďalšieho neporaziteľného športovca pre United, určite hovoríme o 27-ročnom Davidovi de Gea. Španielsky brankár bol aj túto sezónu opäť najvplyvnejším hráčom tímu, pretože neustále zachraňoval už takmer isté góly, a tým vylepšil celkové pôsobenie a súdržnosť anglického United. 

de_gea

Raheem Sterling

Najlepší anglický hráč mal skvelú sezónu – skóroval a vytvoril silnú obranu, čím celkom slušne otrávil neprajníkov. Samozrejme, ani on nie je bezchybný – jeho výkony sa radikálne zlepšili na konci sezóny a stále je vinný z niekoľkých prekvapivo nepremenených šancí – ale to je aj Salah. Celkovo sú však obaja vynikajúci futbalisti, na ktorých sa dobre pozerá. Sú neúnavní, svedomití, nadaní a efektívni tímoví hráči. Ak sa Manchester City minulé leto pohrával s myšlienkou predať ho, určite ju už hodili do koša, kam patria aj ostatné neprajné názory na Sterlinga.