MS vo futbale: Víťazom skupiny F je Argentína, postupuje aj Nigéria (video)

argentina

Víťazom skupiny F na MS vo futbale sa stala Argentína, ktorá porazila Nigériu. Afričanov prehra nemusí vôbec mrzieť, pretože postupuje na úkor Iránu.

MS vo futbale: Nigéria – Argentína 2:3 (1:2)

Góly: 4. a 47. Musa – 3. a 45.+1 Messi, 50. Rojo
Rozhodovali: Rizzoli – Faverani, Stefani (všetci Tal.), ŽK: Omeruo, Oshaniwa (obaja Nigéria), 44.000 divákov

Víťazom skupiny F sa stala Argentína, ktorá postupuje na MS vo futbale do osemfinále s 9 timi bodmi. Nigériu však prehra nemusí trápiť, pretože spolu s Juhoameričanmi postupujú ďalej do bojov.

Hrdinom zápasu sa stal jednoznačne hráč Barcelony Lionel Messi, ktorý oslávil svoje narodeniny dvoma gólmi. Hneď v úvode zápasu prekonal brankára Nigérie, keď tvrdou dorážkou pod brvno otvoril skóre. Afričania sa však nezľakli a o dve minúty vyrovnali. Argentínu do vedenia dostal opäť Messi, keď z priameho kopu nedal Enyeamimu šancu. Pre hviezdu Argentíny to bol už štvrtý presný zásah na MS. Ani to však nestačilo a húževnatí Nigérijci vyrovnali na začiatku druhého polčasu. V závere mali viac síl Argentínci a o výhre rozhodol Rojo.

Argentína sa stretne v osemfinále s druhým tímom zo skupiny E Švajčiarskom/Ekvádorom. Nigéria vyzve do ďalšieho súboja víťaza skupiny E čiže Francúzsko.

MS vo futbale: Bosna a Hercegovina – Irán 3:1 (1:0)

Góly: 23. Džeko, 59. Pjanič, 83. Vršajič – 82. Ghoochannejad. ŽK: Bešič – Ansarifard. Rozhodovali: Carballo – Fernandez, Yuste (všetci Španielsko), 51.708 divákov

Futbalisti Bosny a Hercegoviny zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení v F-skupine na MS v Brazílii nad Iránom 3:1. Na premiérových MS vo futbale, si pripísali prvé víťazstvo a celkovo skončili v skupine štvrtí. Irán aj napriek prehre obsadil nečakanú tretiu priečku. Bosna a Hercegovina už nemala šancu na postup do osemfinále a hrala o dôstojnú rozlúčku s MS. Bosnu poslal do vedenia útočník Manchestru City Džeko v 23 minúte.

V úvode druhého polčasu sa reprezentanti ázijskej krajiny začali viac tlačiť do pokutového územia súpera, defenzíva Bosny však bola bezchybná. V 59 však BH poslal do dvojgólového vedenia Pjanič. Iránu sa napokon podarilo znížiť skóre, keď Begoviča v bráne prekonal Ghoochannejad. Už o minútu však pozabudla defenzíva na pravom krídle na Vršajiča, ktorý za pomoci ľavej žrde dostal loptu do siete  3:1.