MS vo futbale: Uruguaj porazil Taliansko, Anglicko má bod (video)

Italy v Costa Rica: Group D - 2014 FIFA World Cup Brazil

Uruguaj na MS vo futbale porazil Taliansko a postupuje ďalej zo skupiny z druhého miesta. Anglická reprezentácia odchádza domov s jedným bodom.

MS vo futbale: Taliansko vs Uruguaj 0:1 (0:0)

Gól: 81. Godin Rozhodovali: Rodriguez – Torrentera, Quintero (všetci Mex.), ŽK: Balotelli, De Sciglio – Arevalo Rios, Muslera, ČK: 59. Marchisio (Tal.), 39.570 divákov

Uruguaj porazil v zapase o postup do osemfinále Taliansko a zo skupiny D na MS vo futbale ide dalej aj Kostarika. Squadre” stačilo na postup do osemfinále remíza, ale Uruguajci  museli vyhrať. Kľúčovým momentom bolo prísne vylúčenie Marchisia v 59 minúte a tak Tliani museli niečo vyše pol hodiny dohrávať v desiatich. Suarez potom pohrýzol Chielliniho, ktorý sa po ňom potom zahnal lakťom, ale už sa nevylučovalo. O víťazovi rozhodol Godin, keď v 81 minúte po rohovom kope usmernil loptu do brány.

Tréner Talianska Cesare Prandellipo po neúspechu na MS konci vo funkcii hlavného trénera a rezignoval aj prezident Talianskeho futbalového zväzu. Bývalý tréner Fiorentiny a AS Roma prevzal tím v roku 2010 po Marcellovi Lippimu a jeho najväčší úspech s talianskou reprezentáciou, bolo druhé miesto na Eure v roku 2012.

Uruguajčania sa v boji o postup medzi elitnú osmičku stretnú v sobotu 28. júna s víťazom C-skupiny takže s Kolumbiou v Rio de Janeiro (22.00 SELČ). Kostarika ako prvá zo skupiny D, na MS vo futbale nastúpi v nedeľu 29. júna v Recife proti druhému tímu skupiny C, ktorými sú Gréci.

MS vo futbale: Kostarika – Anglicko 0:0

Rozhodovali: Haimoudi – Etchiali (obaja Alž.), Achik (Mar.), ŽK: G. Gonzalez – Barkley, Lallana, 50.000 divákov Futbalisti Kostariky sa na MS vo futbale stali vitazmi skupiny D a vo vcerajsom zapase proti Anglicku remizovali 0:0. Zverenci kolumbijského trénera Jorge Louisa Pinta sa do osemfinále kvalifikovali po prvý raz od roku 1990 a to z prvého miesta so siedmimi bodmi. Angličania už nemali žiadnu šancu postúpiť, keď po prehrách 2:1 s Talianskom a Uruguajom sa lúčia so šampionátom. Angličanov viedol od úvodu tohto zápasu ako kapitán Frank Lampard, no ani on nenašiel recept na výhru.