MS vo futbale: Ako bude vyzerať ďalší priebeh šampionátu?

Optimized-world-cup-2014-wallpaper5

Už len posledných osem tímov zostalo na MS vo futbale a začína štvrťfinále. V ňom sa bude opäť bojovať, štyri tímy pôjdu domov a ostatní zabojujú o finále.

 

 

Posledných osem tímov na MS vo futbale zabojuje o účasť do semifinále a potom už bude len finále resp. boj o tretie miesto. Na skompletizovanie osmičky tímov sme museli počkať a do noci, kde v predlžení porazilo Belgicko USA. Teraz už ide o všetko a medzi najlepšejšími nechýba domáca Brazília, Nemecko, Holandsko, či Argentína s Lionelom Messim.

Najväčším prekvapením na MS vo futbale je účasť Kostariky vo štvrťfinále. S týmto tímom asi počítal málokto, veď šampionát začínali v skupine smrti s Anglickom a Španielskom. Kostarika vyhrala svoju skupinu a v osemfinále prešla ďalej cez Grécko po penaltách. Veľmi nebojácna je na MS vo futbale aj Kolumbia, ktorá vyhrala svoju skupinu C a stopku dala favorizovanému Uruguaju. Preto budú “EL Cafeteros” veľkým nebezpečím pre Brazilčanov. Medzi “Čierneho koňa” šampionátu je pasované Belgicko, ktorého mladý tím prešiel hladko skupinou a včera až v predlžení rozhodli že práve oni patria do štvrťfinále.

MS vo futbale štvrťfinále


4. júl18:00 SELČ Francúzsko Francúzsko   Nemecko Nemecko Estádio Maracanã, Rio de Janeiro

4. júl22:00 SELČ Brazília Brazília Kolumbia Kolumbia      Estádio Castelão, Fortaleza

5. júl18:00 SELČ Argentína Argentína   Belgicko Belgicko Estádio Nacional Mané Garrincha, Brasília

5. júl22:00 SELČ Holandsko Holandsko   Kostarika Kostarika     Arena Fonte Nova, Salvador