MS vo futbale: Očakávané finále, predpokladané zostavy a história

nemecko_vs_argentina

Dvaja absolútny kandidáti na titul sa vo finále MS vo futbale stretnú v priamom súboji zoči-voči. Vo finále sa stretnú reprezentácie Nemecka a Argentíny.

Finále sa bude hrať na slávnom štadióne Maracana, ktorý bol pre MS vo futbale kompletne zrekonštruovaný. Nemecko v Rio de Janeiro (21.00 SELČ) zabojuje o štvrté zlato, Argentína o tretie. Jeden z finálovej dvojice vystrieda na tróne šampióna spred štyroch rokov, keď v Juhoafrickej republike získali zlato Španieli, ktorí na tomto turnaji nepostúpili zo základnej skupiny.

Oba tímy na MS vo futbale prešli základnými skupinami pomerne ľahko, Nemecko najviac potrápila v skupine G Ghana, s ktorou dokázali Nemci remizovať 2:2. Die Mannschaft prešiel v osemfinále cez Alžírsko (2:1), v štvrťfinále si poradili s ďalším dobre hrajúcim tímom na MS vo futbale Francúzskom (1:0) a v semifinále rozstrieľali domácu Brazíliu 7:1. Nemecká Zlatá generácia má bezpochyby najväčšiu šancu na celkové víťazstvo a šancu stáť sa prvým Európskym tímom, ktorý by vyhral titul Majstra sveta na Juhoamerickom kontinente.

Argentína svoju skupinu E vyhrala bez straty bodu a v osemfinále si až v predĺžení poradili so Švajčiarskom 1:0. V štvrťfinále sa taktiež potrápili tentoraz s Belgickom a opäť vyhrali najtesnejším rozdielom. V semifinále na nich čakal obrovský test v podobe Holandska, no aj ten tím okolo trénera Alejadra Sabella zvládol až v penaltovom roztrele.

MS vo futbale: Finále 2014

Nemecko Nemecko vs  Argentína Argentína 21:00 SELČ Estádio do Maracanã, Rio de Janeiro

Pravdepodobné zostavy:
Nemecko:  Neuer; Lahm, Hummels, Boateng, Howedes; Khedira, Schweinsteiger, Kroos, Özil, Klose, Müller
Argentína:  Romero; Rojo, Garay, Demichelis, Zabaleta; Biglia, Mascherano, Perez; Aguero, Messi, Higuain