MS vo futbale: Holandsko s prehľadom vyhralo skupinu B, Španieli trojbodový (video)

hollandvs chile

Futbalisti Holandska sa suverénne stali na MS vo futbale, víťazmi skupiny B. V zápase o prvenstvo vyhrali s Čile a prvé tri body majú aj Španieli, ktorí končia tretí.

MS vo futbale: Holandsko vs Chile 2:0 (0:0)

Góly: 77. Fer, 90.+2 Depay. ŽK: Blind – Silva. Rozhodovali: Gassama (Gambia) – Menkouande (Kam.), Kabanda (Rwanda), 60.000 divákov.

Holanďania sa stali víťazmi skupiny B a na MS vo futbale, v priamom súboji o prvú priečku porazili reprezentáciu Čile. Už pred týmto zápasom bolo rozhodnuté, že Holanďania a aj Čile jasne postupujú do ďalších bojov na MS vo futbale. Zverenci trénera Louisa Van Gaala postupujú s plným možným počtom bodov. Druhé Čile má na svojom konte bodov 6 a na treťom mieste skončili Španieli s troma bodmi. Poslední skončili Austrálčania, ktorí ako jediní potrápili víťaza tejto skupiny. V dnešnom zápase medzi Holandskom a Čile vyhral jasný favorit nad svojim Juhoamerickým súperom, keď sa o presné zásahy postarali v druhom polčase Fer v 77 minúte a v nastavenom čase poistil výhru Oranjes Memphis Depay. Holandsko si na osemfinálového súpera, s ktorým sa stretne v nedeľu 28. júna o 18.00 SELČ vo Fortaleze , muselo počkať na zápasy skupiny A. O postup do štvrťfinále na MS vo futbale vyzvú Mexičania Holanďanov a Čile sa stretne s domácou Brazíliou.

MS vo futbale:Austrália – Španielsko 0:3 (0:1)

Góly: 36. Villa, 69. Torres, 82. Mata, ŽK: Špiranovič, Jedinak – Ramos. Rozhodovali: Shukralla – Tulefat, Saleh (všetci Bahr.), 39. 375 divákov.

Španielska reprezentácia ako posledný majster sveta, na tomto šampionáte úplne vyhorela. Do turnaja vstúpili s debaklom od Holandska a potom prehrali aj v dôležitom zápase s Čile, ktorý rozhodol o postupe súpera v neprospech Španielov. V pondelkovom zápase proti Austrálii išlo skôr už len o česť. Ani Španieli a ani Austrálčania nemali v tomto zápase žiadnu šancu na postup a na MS vo futbale končia. V tíme Španielska dostali prvýkrát na MS v Brazílii 2014 šancu brankár Pepe Reina i Villa a kouč Vicente del Bosque spravil po prehre s Chile 0:2 až sedem zmien v zostave. Španieli po po prvom polčase vyhrávali 1:0, keď skóre otváral David Villa. V druhom polčase skórovali ešte Torres a Juan Mata. V drese Austrálie chýbal ich najlepší útočník Tim Cahill, ktorý bol kvôli žltým kartám suspendovaný.