MS vo futbale: Grécko postupuje ďalej, Kolumbia nezaváhala (video)

samaras

Futbalisti Grécka postupujú ďalej na MS vo futbale, rozhodol o tom zápas s Pobrežím Slonoviny. Kolumbia je na šampionáte zatiaľ stopercentná.

MS vo futbale: Grécko – Pobrežie Slonoviny 2:1 (1:0)

Góly: 42. Samaris, 90.+ Samaras (11m) – 74. Bony Rozhodovali: Vera – Lescano, Romero (všetci Ekvád.), ŽK: Drogba, Kalou, Die (všetci P. Slonoviny), 59.095 divákov

Grécko v poslednom zápase v skupine C na MS vo futbale, porazilo Pobrežie Slonoviny a postupuje ďalej do osemfinále. Gréci povestní svojou defenzívnou taktikou, sa od úvodu zápasu nikam netlačili a čakali na protiútoky. Gréci sa pred koncom prvého polčasu dostali do vedenia a Sloni sa dočkali vyrovnania, až 74 minúte zásluhou Bonyho. O  postupe Grécka rozhodla penalta v nastavenom čase, keď v pokutom území bol faulovaný Samaras a sám faulovaný hráč nariadený pokutový kop premenil. Pobrežie Slonoviny skončilo v skupine C na tretom mieste s tromi bodmi.

Grécko sa na MS vo futbale stretne v nedeľu 29.júna o 22:00 v Recife, s víťazom skupiny D ktorým je Kostarika.

MS vo futbale: Japonsko – Kolumbia 1:4 (1:1)

Góly: 45.+2 Okazaki – 55. a 82. Martinez, 17. Cuadrado (z 11 m), 90. Rodriguez, ŽK: Kono – Guarin. Rozhodovali: Proenca – Miranda, Trigo (všetci Port.), 40.340 divákov.

Kolumbijskí futbalisti nedali šancu v poslednom zápase C skupiny Japonsku a na MS vo futbale postupujú do osemfinále s prvého miesta s 9-timi bodmi. “Los Cafeteros”mali už istý postup do osemfinále a tak argentínsky kouč Kolumbie Jose Pekerman pozmenil zostavu a urobil osem zmien oproti základu proti Pobrežiu Slonoviny.
Kolumbia sa dostala do vedenia v 17 minuté, keď pokutový kop premenil Cuadrado. Japoncom sa podarilo vyrovnať v nastavenom čase prvého polčasu zásluhou Okaziho. V druhom polčase Kolumbijčania nedopustili žiadne prekvapenie a pridali ďalšie tri góly ktoré musel zo svojej siete vyťahovať brankár Kawašima.

Juhoameričania sa stali víťazmi skupiny s plným počtom bodov a v osemfinále ich v sobotu 28. júna v Rio de Janeiro, čaká kontinentálny rival Uruguaj (22.00 SELČ). “Modrí samuraji” z Japonska na MS vo futbale končia už v základnej skupine, keď v ”céčku” skončili posledný s jedným bodom.