MS vo futbale: Francúzko postupuje z prvého miesta, Švajčiarsko druhé (video)

shaqiri_swiss

Futbalisti Francúzska sa stali na MS vo futbale víťazmi skupiny E a do osemfinále ide aj Švajčiarsko. Helvéti si výhrou na Hondurasom zabezpečili 2. miesto.

MS vo futbale: Honduras – Švajčiarsko 0:3 (0:2)

Góly: 6., 31. a 71. Shaqiri
Rozhodovali: Pitana – Maidana, Belatti (všetci Arg.), ŽK: J. Palacios (Honduras), 40.322 divákov

Futbalisti Švajčiarska zvíťazili vo svojom záverečnom súboji v E-skupine na MS vo futbale nad Hondurasom 3:0 a postúpili do osemfinále. Hrdinom zápasu sa v Arena Amazonia v Manause stal s tromi gólmi stredopoliar Xherdan Shaqiri, ktorý sa tak po Thomasovi Müllerovi stal druhým autorom hetriku na šampionáte. Do osemfinále postúpili z 1. miesta Francúzi, ich súperom bude Nigéria. Na Švajčiarov čaká v osemfinále Argentína. Honduras strelil v troch zápasoch na MS vo futbale iba jeden gól a po troch prehrách sa so šampionátom lúči na 4. priečke E-skupine.

Švajčiari vstúpili do zápasu aktívne a už v 3-tej minúte sa mohol radovať Shaqiri, ale strelu poslal len do brankára Valladares. O 3 minúty neskôr už mohol švajčiarsky hráč dvíhať ruky nad hlavu. Shaqiri asi z dvadsiatich metrov poslal svojou ľavačkou loptu nechytateľne do rohu brany. Ten istý hráč rozjasal Helvétov po druhý raz, keď v 31 opäť prekonal brankára Valladaresa. Drnič sa stal dvorným nahrávačom Shariqiho, keď sa títo dvaja hráči postarali aj o tretí gól a hetrik Švajčiara v 71 minúte.

MS vo futbale: Ekvádor – Francúzsko 0:0

Rozhodovali: Doue – Yeo (obaja P. Slonoviny), Birumushahu (Burundi), ŽK: Erazo, ČK: 50. A. Valencia (Ekv.) po faule na Digneho, 74.000 divákov

Víťazom E skupiny na futbalových MS vo futbale sa so ziskom 7 bodov stala reprezentácia Francúzska, ktorá v stredajšom zápase v Rio de Janeiro remizovala s Ekvádorom bez gólov 0:0. Les Blues však nenastúpili v najsilnejšom zložení a tréner Didier Deschamps nechal odpočívať niektoré opory. Najväčšiu šancu v zápase mal francúzsky útočník Griezmann, keď po prihrávke od Sagnu jeho strelu zastavila tyč Dominguezovej brány. Ekvádor hral od 50 minúty o jedného hráča menej, keď kapitán António Valencia škaredo fauloval Digneho a uvidel červenú kartu. Svojim vylúčením značne znížil postupové ambície Juhoameričanov.
V závere zápasu mohli o víťazovi rozhodnúť šance Benzemu a Pogbu, ale bezgólový stav sa nezmenil, Francúzsko remizovalo s Ekvádorom 0:0.