MS vo futbale: Francúzi postupujú, Ekvádor má šancu na postup (video)

France_2949994b

Francúzsko na MS vo futbale má už istý postup a ďalej valcujú súperov v skupine E. V tej istej skupine si udržal šancu na postup víťazstvom nad Hondurasom Ekvádor.

Švajčiarsko vs Francúzsko

Švajčiarsku sa na MS vo futbale nepodarilo prekvapiť Francúzov, ktorí sú zatiaľ vo svojej skupine stopercentní. Potvrdili to aj vo včerajšom zápase, keď zverenci Didiera Deschampsa zvíťazili nad Švajčiarskom 5:2. Les Blues začali tlačiť na svojich susedov hneď od úvodu prvého polčasu. Hneď v 6 tej minúte sa strelou spoza šestnástky prezentoval Karim Benzema, ale jeho strela tesne minula bránu. Francúzi boli aktívni a dočkali sa v 17 tej minúte, keď po rohový kop Valbuena našiel hlavu Girouda a ten poslal Francúzov do vedenia. Neprešla celá minúta a Francúzi vyhrávali už o dva góly, Švajčiari stratili po rozohrávke loptu, tá sa dostala až k Matuidimu a ten strelou k bližšej žrdi prekonal Benaglia. Švajčiari prvý krát vážnejšie zaútočili, až po inkasovanom druhom góle, ale Lloris prekonaný nebol. Francúzi mohli ísť do vedenia už o tri góly, ale Benzema penaltu nepremenil. Päť minút pred koncom opäť inkasovali Helvéti, keď po centri Girouda skóroval Valbuena.

V druhom polčase bolo prakticky už o víťazovi  zápasu rozhodnuté, Švajčiari sa nedokázali presadiť pred bránou Huga Llorisa. Čas ukazoval 67 minútu a zase úradovali Francúzi, keď zásluhou Benzemu vyhrávali už 4:0. Po 6tich minútach to bolo pre Švajčiarov na uterák. Sissoko po prihrávke od Benzemu prekonal Benaglia po piaty krát. Góly Helvétov prišli neskoro až keď bolo o zápase rozhodnuté, v 81 minúte z priameho kopu prekonal Llorisa Džemaili a na konečný výsledok upravil v 87 minúte Xhaka.

MS vo futbale: Highlights Švajčiarsko vs Francúzsko

Honduras vs Ekvádor

Honduras do včerajšieho zápasu držal na MS vo futbale negatívny rekord v počte minút bez strelného gólu, ale to im nepomohlo a po včerajšej prehre sú ich šance na postup len minimálne. Honduras sa dostal do vedenia v 31 minúte, keď Costly išiel sám na brankára Ekvádoru Domíngueza a tvrdou strelou mu nedal šancu. Eufória na striedačke však netrvala dlho, v 34 minúte sa postaral o vyrovnanie Enner Valencia, ktorý dorážkou poslal loptu do brány Hondurasu.

V druhom polčase hrali oba tímy aktívne a v 58 minúte mohol poslať Ekvádor do vedenia Caicedo, ale obrana mu pokus zmarila. V 65 minúte však po priamom kope Ayovího sa hlavou k lopte dostal Enner Valencia a svojím druhým gólom poslal Juhoameričanov do vedenia. Honduras si v závere zápasu vytvoril mierny tlak, ale nedokázal ho zužitkovať na strelenie vyrovnávajúceho gólu.

MS vo futbale: Highlights Hodnuras vs Ekvádor