MS vo futbale: Domáca Brazília a Mexiko idú ďalej (video)

J

Futbalisti Brazílie vyhrali vo svojom záverečnom vystúpení v skupine A na  MS vo futbale nad Kamerunom. O koniec Chorvátskym nádejam sa postaralo Mexiko.

MS vo futbale: Kamerun – Brazília 1:4 (1:1)

Góly: 26. Matip – 17. a 35. Neymar, 49. Fred, 84. Fernandinho. ŽK: Enoh, Salli, Mbia. Rozhodovali: Eriksson – Klasenius, Wärnmark (všetci Švéd.), 68.748 divákov

Kamerun po dvoch predchádzajúcich prehrách už nemal šancu kvalifikovať sa do osemfinále a na Národnom štadióne v Brasilii sa oslavoval triumf Brazílie, ktorá odohrala jubilejný 100. zápas na MS vo futbale. Hrdinom zápasu bol Neymar, ktorý dvoma gólmi rozjasal celú Brazíliu a na šampionáte už ich má celkovo štyri. V druhej 45. minútovke ešte zvýšili vedenie favorita Fred a Fernandinho. Za Kamerun dal čestný gól Matip. V drese Afričanov chýbali kapitán Samuel Eto’o a vykartovaný Alex Song. Pozitívnou správou pre Brazíliu bolo, že sa do zostavy vrátil zranený Hulk a je pripravený zasiahnuť do ďalších bojov.

MS vo futbale: Chorvátsko – Mexiko 1:3 (0:0)

Góly: 87. Perišič – 72. Marquez, 75. Guardado, 82. Hernandez. ŽK: Rakitič – Marquez, Vazquez, ČK: 89. Rebič (Chorvátsko). Rozhodovali: Irmatov – Rasulov (obaja Uzb.), Kochkarov (Kirg.), 40.000 divákov

Chorvátsky sen o osemfinálovej účasti na MS vo futbale sa rozplynul v druhom polčase, keď Mexičania úplne rozobrali tím z Balkánu. V kľúčovom zápase rozhodol druhý polčas a gólmi kapitána Rafaela Marqueza, Andresa Guardada a Javiera Hernandeza zdolali El Tricolor Chorvátov 3:1. Za Európanov už len upravil konečný výsledok Ivan Perišič, ktorý zrušil čistý štít brankára Guillerma Ochou na turnaji. Chorváti s tromi bodmi skončili tretí, Kamerun s nulou na bodovom konte obsadil posledné 4. miesto.

Na MS vo futbale sa v prvom osemfinálovom súboji v sobotu 28. júna o 18.00 v Belo Horizonte stretne druhý tím z B-skupiny Čile s Brazíliou, Holandsko ako víťaz B skupiny bude v nedeľu 29. júna o 18.00 vo Fortaleze bojovať o postup do štvrťfinále s Mexikom. Účasť do osemfinále si okrem tímov z A a B-skupiny zaistili už pred posledným kolom Kolumbia, Kostarika, Argentína a Belgicko.