MS vo futbale: Brazília vs Čile, Kolumbia porazila Uruguaj (video)

brazil_vs_chile_flags

Začalo sa osemfinále na MS vo futbale a prvý zápas odohrala Brazília proti Čile. Potom sa opäť odohral Juhoamerický zápas medzi Kolumbiou a Uruguajom.

Domáca Brazília odohrala na MS vo futbale vyraďovací zápas proti Čile. Zápas sa odohral na plnom v stádio Mineirão, Belo Horizonte o 18:00 SELČ. Čilania si na Brazilčanov verili a Arthuro Vidal vyhlásil, že keď porazili Majstrov sveta, porazia aj Brazíliu.

V druhom zápase sa stretla Kolumbia s Uruguajom. V drese Uruguaju sa neobjavila najväčšia hviezda Luis Suarez a tak tlak bol na pleciach útočníka PSG Edisona Cavaniho. V drese Kolumbie hral kľúčovu úlohu James Rodriguez, ktorý je prirovnávaný k novému Carlosovi Valderramovi.

MS vo futbale 28. júna 2014

Brazília Brazília 1 vs  Čile Čile 1 (1:1) 3:2 po penaltach 18:00 SELČ Estádio Mineirão, Belo Horizonte

Góly: 18. Luiz – 32. Sanchez, ŽK: Hulk, Luiz Gustavo, Jo, Alves – Mena, Silva, Pinilla. Rozhodovali: Webb – Mullarkey, Cann (všetci Angl.), 58.170 diváko

Zostava:
Brazília: Julio Cesar – Alves, Thiago Silva, Luiz, Marcelo – Fernandinho (72. Ramires), Luiz Gustavo – Hulk, Oscar (106. Willian), Neymar – Fred (64. Jo)

Čile: Bravo – Isla, Silva, Medel (108. Rojas), Jara, Mena – Aranguiz, Vidal (87. Pinilla), Diaz – Sanchez, Vargas (57. Gutierrez)

colombia_vs_uruguay_flag

Kolumbia Kolumbia 2 vs  Uruguaj Uruguaj 0 22:00 SELČ Estádio do Maracanã, Rio de Janeiro

Góly: 28. a 50. Rodriguez, ŽK: Armero – Gimenez, Lugano (zo striedačky). Rozhodovali: Kuipers – van Roekel, Zeinstra (všetci Hol.), 75.000 divákov.

Zostava:
Kolumbia: Ospina – Zuniga, Zapata, Yepes, Armero – Cuadrado (81. Guarin), Sanchez, Aguilar, J. Rodriguez (85. Ramos) – Gutierrez (68. Mejia), Martinez

Uruguaj: Muslera – M. Pereira, Gimenez, Godin, Caceres, A. Pereira (53. Ramirez) – Gonzalez (67. Hernandez), Arevalo Rios, C. Rodriguez – Forlan (53. Stuani), Cavani