MS vo futbale: Belgicko sa stalo víťazom skupiny, postupuje aj Alžírsko (video)

islam-slimani_alzirsko_goool_vs_rusko_ms2014_reuters (2)

Belgicko sa stalo na MS vo futbale víťazom skupiny H, keď vyhralo posledný zápas v skupine nad Kóreou. Postup do osemfinále si remízou vydrelo aj Alžírsko.

MS vo futbale: Kórejská republika – Belgicko 0:1 (0:0)

Gól: 78. Vertonghen, ŽK: Hong Jeong-ho – Dembele, ČK: 45. Defour. Rozhodovali: Williams – Cream, Anaz (vštci Aus.). Futbalisti Belgicka zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení v H-skupine na MS vo futbale nad Kórejskou republikou 1:0 a do osemfinále postúpili z prvého miesta bez straty bodu.
Belgičania sa stretnú v osemfinále MS vo futbale v utorok 1. júla o 22.00 SELČ v Salvadore s USA, Alžírčania nastúpia v pondelok v Porto Alegre proti Nemecku (22.00 SELČ).

Belgicko vyhralo zápas v desiatich, keď v 45 minúte  Steven Defour uvidel po šľapáku na Kim Shin-wooka červenú kartu a musel predčasne do šatne. Kórejčania však početnú výhodu nedokázali využiť a rozhodujúci gól dal obranca Vertoghen. Tréner Belgičanov Marc Wilmots nechal na posledný zápas oddychovať opory mužstva Vincenta Kompanyho, Romelua Lukaku, či Edena Hazarda.

MS vo futbale: Alžírsko – Rusko 1:1 (0:1)

Góly: 60. Slimani – 6. Kokorin Rozhodovali: Cakir – Duran, Ongun (Tur.), ŽK: Mesbah, Ghilas, (z lavičky Cadamuro) – Kozlov, Kombarov, 39.311 divákov.

Posledným šestnástym postupujúcim tímom do osemfinále MS vo futbale  sa stali futbalisti Alžírska, ktorí vo štvrtok neskoro remizovali s Ruskom 1:1. Rusi sa dostali vedenia už v 6 tej minúte po hlavičke Kokorina a zverenci trénera Fabia Capella boli blízko postupu zo skupiny H do vyraďovacích bojov.

Avšak húževnatí Alžírčania sa nehodlali vzdať nadeje na postup a v 60 minúte sa im splnil nečakaný sen, keď brankár Ruska Akinfejev pochybil a Slimani vyrovnal na 1:1. V závere sa Rusi ešte snažili zvrátiť stav výsledku na svoju stranu, ale obrana Alžírska nechybovala a Afričania sa postarali o malý zázrak. Nemecky tím tak spoznal svojho súpera, s ktorým sa stretne 30. júna o 22:00.