MS vo futbale: Belgicko v závere zdolalo Rusko, Alžírsko porazilo Kóreu (video)

425000_heroa

Futbalisti Belgicka na MS vo futbale po víťazstve nad Ruskom postupujú ďalej. Alžírsko si v šesťgólovom zápase prekvapivo poradilo s Kórejskou Republikou.

MS vo futbale: Belgicko vs Rusko

Futbalisti Belgicka sa stali na MS vo futbale ďalším postupujúcim tímom. Belgičania ani po zápase s Ruskom neokúsili prehru a vedú skupinu H. Prvú vážnejšiu šancu mali Rusi, keď po strele Fajzulina sa musel mať na pozore brankár Courtois. Belgičania hrozili najmä z rýchlych protiútokov, po pravej strane Mertens a na druhej Hazard. Po polhodine hry pozornosť belgického brankára preveril Kanunnikov. Pre zdravotné problémy musel nútene opustil ihrisko Vermaelen, ktorého nahradil Vertonghen. Najväčšiu šancu v prvej štyridsaťpäť minútovke mal ruský útočník Kokorin, ale jeho hlavička letela tesne vedľa ľavej žrde.

Vstup do druhého polčasu mali lepší Rusi, keď Samedov chcel parádičkou prekonať belgického brankára, ale netrafil dobre loptu. Rusi mali optickú prevahu a aj viacej gólových šancí ako Belgičania. O víťazovi rozhodol záver zápasu. Najskôr Mirallas trafil z priameho kopu len do pravej žrde a tri minúty pred koncom po akcii Hazarda, rozhodol zblízka o troch bodoch a o postupe do osemfinále striedajúci Origi. Belgicko podľa trénera Wilmotsa misiu na MS vo futbale splnilo.

MS vo futbale: Kórejská Republika vs Alžírsko

Alžírsko prekonalo svoj rekord na MS vo futbale, keď naposledy vyhrali na šampionáte v roku 1982 a zdolali reprezentáciu Čile. Vo včerajšom zápase sa už v úvode začali Afričania tlačiť dopredu a nechceli nič ponechať na náhodu. Kolumbijský rozhodca neodpískal penaltu v prospech Alžírska, ale ani to nezanechalo na ich výkone žiadne sklamanie a v 26 minúte ich do vedenia poslal Slimani. O dve minúty neskôr už bolo skóre 2:0, keď o ďalší presný zásah afrického mužstva sa postaral Halliche. Kórejský tím zostal z rýchlych gólov zaskočený. V 38 minúte inkasovali po tretí krát, keď Djabou po zemi z približne dvanástich metrov prekonal bezmocného Čung Sung-rjonga.

Po zmene strán sa Kórejcom podarilo skórovať už po piatich minútach, útočník Son Hung-min sa uvoľnil v pokutovom území a jaslickami znížil náskok súpera. Po hodine hry mohol pridať druhý gól Ki Sung-jung, ale jeho šikovnú strelu zneškodnil M’Bolhi. Vzápätí Alžírsko predviedlo protiútok na ktorého konci bol gólový Brahimi a skóre na ukazovateli 4:1. V 72. min kapitán Ku Ča-čchol znížil na 2:4, ale africký tím si už ustrážil náskok a do tabuľky H-skupiny si na MS vo futbale pripísal tri body.

Vo štvrtok 26. júna nastúpi Alžírsko proti Rusku, na výber Kórejskej republiky čaká duel proti Belgicku.