MS vo futbale 2014: Nemecko a Portugalsko s remízami (video)

klose_2950527b

Na MS vo futbale 2014 nemecká reprezentácia len remizovala s Ghanou, keď ich v závere zachránil Klose. Portugalsko zase od vypadnutia zachránil Varela.

Nemecko vs Ghana

Zatiaľ asi v najlepšom zápase na šampionáte MS vo futbale 2014 sa zrodila remíza a Ghana bola veľmi blízko k prekvapeniu. Útočný futbal bolo vidieť na oboch stranách a zaskveli sa brankári Neuer a aj ghanský Dauda. V prvom polčase diváci vo Fortazele nevideli.

Veľká dráma začala až v druhom dejstve. V 51 minúte si na Müllerov center medzi dvoch obrancov nabehol Götze a netradičným spôsobom poslal loptu za chrbát Ghanského brankára. Vedenie Nemecka trvalo len tri minúty, keď Ghana ukázala ako rýchlo vie vyrovnať. Afričania založili akciu a z nej sa podarilo vyrovnať na 1:1, keď prekonal Neuera A. Ayew. V 63 minúte zažili Nemci šok. Po nepresnej rozohrávke Nemcov, založili Ghančania pohotovú akciu a na jej konci prekonal Neuera Asamoah Gyan. Tréner Joachim Löw poslal po prvý krát na MS vo futbale 2014 do akcie Miroslava Kloseho. Po minúte jeho pobytu na trávniku zahrávali Nemci rohový kop, lopta sa dostala práve ku striedajúcemu Klosemu a ten dorážkou vyrovnal na 2:2. V závere mali šance obidva tímy, ale víťazný gól nepadol. O postupujúcom zo skupiny G sa na MS vo futbale 2014 rozhodne v posledných zápasoch medzi Nmeckom vs USA a Portugalsko vyzve Ghanu.

USA vs Portugalsko

Američania boli na MS vo futbale 2014 blízko k postupu zo skupiny G, v ktorej sú na druhom mieste za Nemeckom len o horšie skóre. Posledné zápasy tejto skupiny rozhodnú, kto postúpi ďalej. Američania zostali zaskočení rýchlym gólom od Portugalčanov, už v 5tej minúte zápasu, po chybe Američanov nemal Nani problém skórovať. Tím USA sa po góle snažil vyrovnať, ale ani po strelách Dempseyho a Johnsona brankára Beta neprekonali. na druhej strane zlikvidoval pokus Naniho brankár Howard.

Aj v druhom polčase sa hral zaujímavý duel. Američania nabudení sa vrhli do útoku, ale pozor si museli davat na protiútoky od Portugalčanov. V 55 zdvihol varovný prst Američanov Bradley, keď jeho strelu z bránkovej čiari vykopaval Costa. Zverenci Jürgena Klinsmanna sa dočkali vyrovnania v 64 minúte, keď  Jones strelou k bližšej tyči nedal Betovi šancu. Veľký obrat sa udial 9 minút pred koncom zápasu, Američanov do vedenia poslal Clint Dempsey. USA sa húževnate bránili, ale 5 tej minúte nastavenia centrovanú loptu Ronalda usmernil do brány Varela. USA remizovalo s Portugalskom 2:2.