Martin Škrtel rozmýšľal o odchode z Liverpoolu

skrtel

Martin Škrtel poodhalil tajomstvo, že minulé leto rozmýšľal o odchode z Liverpoolu, po nie veľmi vydarenom období. Nakoniec však zostal v meste Beatles a je oporou tímu.

Slovenský obranca Martin Škrtel odohral minulú sezónu len 25 stretnutí v Premier League a jeho nespokojnosť vyvolala záujem bývalého trénera Liverpoolu Rafaela Beniteza, ktorý momentálne trénuje Neapol. Aj cez tento záujem sa slovenský obranca rozhodol zostať v tíme Reds a momentálne patrí medzi opory tímu, čo dokázal aj v zápase s Arsenalom, keď dva krát skóroval a vyrovnal svoj doterajší rekord.

Martin sa pred zápasom s Fulhamom ( Liverpool vyhral 3:2 poz.red.) vyjadril, že čeliť rozhodnutiu opustiť Liverpool bolo veľmi náročné, veď v klube pôsobí už siesty rok.

“Klamal by som keby som povedal, že som nerozmýšľal o odchode. V minulej sezóne som to nemal ľahké. V druhej polovici sezóny som bol na viac lavičke a to bolo niečo nové pre mňa. Nie je jednoduché opustiť klub akým je Liverpool, stále patrí medzi najlepšie kluby na svete.” povedal Martin Škrtel pre Liverpool Echo.

Tréner Brendan Rodgers slovenskému obrancovi verí, veď v doterajšom ročníku odohral v Premier League 24 zápasov, 4 krát skóroval a je druhý medzi najlepšejšími skórujúcimi obrancami. Liverpool stráca na vedúcu FC Chelsea už len 4 body a v boji o titul a Ligu Majstrov to túto sezónu bude veľmi napínavé.

Martin Škrtel ešte dodal:” Pred sezónou som si povedal, že budem bojovať. Snažím sa každý deň na tréningu tvrdo pracovať a keď dostanem šancu usilujem sa zo všetkých síl pomôcť tímu. Po zápase aký bol v sobotu (proti Arsenalu poz. red.) som bol šťastný, že som zostal. Liverpool je obrovský klub a chcem ľudom dokázať, že som schopný hrať za tento klub.”