Manchester United sa chce zbaviť Schweinsteigera

bastian-schweinsteiger-manchester-united-midfielder_3367036

Manchester United už nepočíta so službami nemeckého stredopoliara Bastiana Schweinsteigera. 32 ročný hráč netrénuje s A mužstvom a bol preradený do rezervy.

 

Manchester United angažoval Schweinsteigera v lete minulý rok z Bayernu Mníchov a upísali ho zmluvou na tri roky. Vo svojej prvej sezóne moc futbalu na severe Anglicka neukázal, pretože sa s ním ťahali rôzne zranenia. Ale ani to nezabránilo tomu, že by chýbal v reprezentačnom výbere na nedávnych ME 2016 vo Francúzku, po ktorom ukončil reprezentačnú kariéru. Nemecký reprezentant však svoj odchod nemusí až tak ľutovať, pretože ak ho Manchester United v tíme nechce, mal by mu vyplatiť kompenzáciu, kedže má s tímom ešte dva roky platnú zmluvu. Podľa správ sa jeho plat pohybuje okolo 200 000 libier týždenne.

Podľa Daily Mail by mal uvolniť miesto v strede poľa pre navrátilca Paula Pogbu, ktorý by mal stáť Manchester United rekordných 100 miliónov libier. Pogba už v Manchestri pôsobil, ale Ferguson v ňom vtedy potenciál nevidel a tak na ňom teraz zarobí Juventus Turin, do ktorého odišiel v roku 2012.

Médiá ihneď začali špekulovať aj o Schweinsteigerovom návrate do Bayernu Mníchov, toto však zamietol šéf nemeckého šampióna Karl-Heinz Rummenigge. Medzi najväčších záujemcov o jeho služby by mali patriť milánske kluby AC a Inter.

Okrem nemeckého majstra sveta z roku 2014 nepočíta Mourinho ani s Paddym McNairom, Andreasom Pereirom, Tylerom Blackettom či Willom Keaneom, ktorých v prípade záujmu uvoľní na hosťovanie. Klub s najväčšou pravdepodobnosťou opustí aj Adnan Januzaj. Obávať sa môže aj Juan Mata, o ktorého služby nemal Mourinho v  Chelsea záujem a predal ho do Manchester United.