Manchester United porazil Liverpool a získal International Champions Cup

VanGaal-Giggs_2

Manchester United získal pod vedením nového trénera Louisa van Gaala svoju prvú trofej. Vo finále priateľského turnaja International Champions Cupu na Sun Life Stadium v Miami porazili FC Liverpool 3:1.

Steven Gerrard poslal penaltou Liverpool do vedenia, ale za Manchester United odpovedali Wayne Rooney, Juan Mata a Jesse Lingard. Viac ako 50.000 fanúšikov bolo na Sun Life Stadium, ktory je domovom NFL Miami Dolphins a videli priateľské finále International Champions Cup.

V 14. minúte fauloval v pokutovom území Phil Jones prenikajúceho Raheema Sterlinga a Steven Gerrard jasnú penaltu premenil. Do prestávky sa skóre už nezmenilo a Manchester United prehrával s Liverpoolom 0:1. Po zmene strán sa však karta obrátila a United mali viac z hry. V 55. minúte svojim tretím gélom na turnaji vyrovnal Wayne Rooney. O dve minúty neskôr poslal Manchester United do vedenia Juan Mata a dve minúty pred koncom zápasu, upravil na konečné skóre 3:1 pre United striedajúci mladík Jesse Lingard.

Wayne Rooney bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja a chválou na jeho adresu nešetril ani jeho nový tréner, ktorý anglického útočníka pre jeho povahu opisuje ako “víťaza”.

” Zaslúžil si byť vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja, pretože dal veľa gólov a mal aj veľa asistencii” dodal van Gaal.

Manchester United neprehral na tomto turnaji jediný zápas a postupne zdolali AS Rím (3:2), Inter Miláno (1:0 pp) či Real Madrid (3:1), poradili aj s veľkým rivalom z Premier League a získali trofej. Táto trofej môže byť novou lepšou érou pre tento anglický klub a celý tím sa po minulej “zbabranej” sezóne môže dostať na víťaznú mentalitu ktorá im chýbala.

Liverpool postupne prešiel cez Olympiakos (1:0) v Chicagu, v New Yorku si poradili s majstrom Premier League Manchestrom City (2:2 na penalty 3:1) a porazili aj taliansky veľkoklub AC Milan (2:0).

Manchester United – FC Liverpool 3:1 (0:1)

Góly: 55. Rooney, 57. Mata, 88. Lingaard – 14. Gerrard (11m)
Martin ŠKRTEL (Liverpool) odohral celý zápas

Manchester United: De Gea, Evans (Blackett 45), Smalling, Jones, Valencia (Shaw 8), Herrera (Lingard 78), Fletcher (Cleverley 45), Young, Mata (Kagawa 69), Rooney, Hernandez (Nani 69).
Liverpool: Mignolet, Kelly, Johnson, Skrtel, Sakho (Toure 74), Gerrard (Lucas 62), Allen (Can 62), Henderson, Coutinho (Peterson 77), Lambert (Ibe 62), Sterling.