Manchester United je pripravený zaplatiť 50 miliónov BVB

hummels

Manchester United momentálne má dispozícii viac útočníkov, ktorých dokáže len tak vtesnať do základnej jedenástky, chýba im však kvalitný obranca.

Manchester United sa v lete po nevydarenej minulej sezóne rozpadla praticky celá obrana. Odišiel kapitán Nemanja Vidič, odišiel Rio Ferdinand i Patrice Evra. Zo základu tak zostal azda iba Rafael. S ním ešte Phil Jones, Chris Smalling a Johny Evans, lenže nie všetci predvádzajú stabilné výkony. Príchod Argentínčana Marcosa Roja problém čiastočne vyriešil, no ani on však nebude v obrane Manchester United lídrom ktorého tak nutne potrebujú.

Tento problém by mohol vyriešiť príchod opory Dortmundu. Už dlhšiu dobu sa v súvislosti s Manchestrom United skloňuje meno nemeckého stopéra Matsa Hummelsa z Borussie Dortmund. Tá sa momentálne v Bundeslige veľmi trápi a tento tím okolo trénera Kloppa v domácej lige je na tom dosť zle. Viacej sa im darí v Lige Majstrov, ale v Bundeslige by sa radšej vyhli bojom o záchranu.

Hummels totiž určite patrí medzi najlepších stopérov súčasnosti, je stále mladý a napriek tomu veľmi skúsený. Ani on však nie je so svojimi výkonmi v doterajšom priebehu sezóny spokojný. “Musím viac bojovať sám so sebou. V poslednom období som si neplnil svoju úlohu na ihrisku na sto percent. Dúfam, že odteraz bude oveľa lepší,” povedal Mats Hummels pre nemecký Sport Bild.

Toto by rád využil tréner Manchester United Louis Van Gaal a je pripravený za skúseného obrancu zaplatiť aj 50 miliónov eur. United pred začiatkom tejto sezóny peniazmi nešetria a nie je pre nich problémom zaplatiť za hráča aj takú sumu, ktorú ponúkajú za Hummelsa.

Manchester United najdrahšie príchody 2014

Ander Herrera z Atletica Bilbao za 29 mil. libier
Luke Shaw zo Southampton za 27 mil. libier
Ángel Di María z Real Madrid za 59,7 mil. libier