Manchester City kúpil Eliaquima Mangalu za 32 miliónov libier

mangala_mc

Manchester City bude od novej sezóny obliekať francúzsky obranca Eliaquim Mangala, ktorého anglický majster kúpil z portugalského FC Porto. 

 

O 23-ročného francúzskeho obrancu mal Manchester City záujem už v januári, ale majstrovskému tímu sa podarilo Eliaquim Mangalu priviesť na Etihad Stadium až cez toto letné prestupové obdobie. Za mladého talentovaného obranu zaplatil Manchester City 32 miliónov libier a o miesto má súperiť so stopérskou dvojicou Vincent Kompany a Martin Demichelis. Mangala bol súčasťou francúzskej reprezentácie na Majstrovstvách Sveta vo futbale, ale do bojov ani raz nezasiahol.

“Už teraz je veľmi dobrý, ale podľa môjho názoru má všetky psychické, fyzické, technické aj taktické predpoklady stať sa jedným z najlepších obrancov v Európe,” povedal tréner Manchester City Manuel Pellegrini.

Mangala sa stal šiestou posilou, ktorá posilnila Manchester City toto leto. Na polročné hosťovanie z New Yorku City prišiel bývalý hráč Chelsea Frank Lampard, taktiež z Porta prišiel za 12 miliónov libier Brazílčan Fernando. Stred poľa by mal vystužiť Bruno Zuculini, ktorý prišiel z argentínskeho klubu Racing Club. Zo španielskej Malagy prestúpil no Manchestru za 4,4 milióna libier Willy Caballero a zadarmo prestúpil k Citizen z Arsenalu Bacary Sagna.

Mladý Francúz naštartoval svoju kariéru predtým ako prestúpil do FC Porto v Standardu Liege, s ktorým v roku 2008 vyhral ligový titul. S FC Porto dva krát vyhral domácu súťaž a svoj debut za Francúzsko odohral v zápase proti Urugvaju, keď jeho tím prehral 0:1.