Luis Suarez opúšťa Liverpool, Sanchez posilní Arsenal

suarez_sanchez

Futbalový útočník Luis Suarez odchádza do FC Barcelona, kde sa musí ešte podrobiť lekárskej prehliadke. Barcelonu opúšťa Alexis Sanchez. 

Luis Suarez na budúci týždeň odcestuje do Barcelony na lekársku prehliadku a potom podpíše päťročný kontrakt. Podľa neoficiálnych informácií  zaplatí Barcelona Liverpoolu za uruguajského útočníka 75 miliónov libier (88 mil. eur). Barcelona mala záujem o Luisa Suareza aj napriek jeho štvormesačného dištancu, ktorý dostal od Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA, za uhryznutie Giorgia Chielliniho v stretnutí základnej skupiny medzi Talianskom a Uruguajom.

Luis Suarez sa stal v predošlej sezóne najlepším strelcom vo svojom klube a taktiež najlepším v celej Premier League, keď skóroval 31 gólov a stal sa Hráčom sezóny.

Naopak Katalánsky klub opúšťa Čilský útočník Alexis Sanchez, ktorý podpísal viacročnú zmluvu s londýnskym Arsenalom. Ten za kanoniera zaplatil 35 miliónov libier. Sanchez absolvoval v utorok zdravotnú prehliadku a k svojim novým spoluhráčom sa pripojí po skončení dovolenky na konci júla. 25- ročný útočník skóroval za Barcelonu v 141 zápasoch 47 gólov a stal sa po Ozilovi ďalším svetovým hráčom, ktorý prestúpil na Emirates Stadium. Sanchez mal hrať významnú úlohu v transfere Luisa Suareza na Nou Camp, pretože o jeho služby sa zaujímal Liverpool a aj Juventus Turin, nakoniec však Čilský reprezentant prikývol Arsenalu.

Najdrahšie letné prestupy anglických klubov

Hráč Z Do Suma
Luiz Suarez Liverpool Barcelona £75m
David Luiz Chelsea Paris St-Germain £40m
Alexis Sanchez Barcelona Arsenal £35m
Diego Costa Atletico Madrid Chelsea £32m
Cesc Fabregas Barcelona Chelsea £30m
Ander Herrera Athletic Bilbao Manchester United £29m
Luke Shaw Southampton Manchester United £27m
Adam Lallana Southampton Liverpool £25m
Fernando Porto Manchester City £12m
Ross McCormack Leeds Fulham £11m
Duson Tadic FC Twente Southampton £10.9m