Luis Suarez opäť pohrýzol protihráča (video)

suarez_bite

Uruguajská futbalová hviezda Luis Suarez sa zase predviedol, ale nie futbalovými trikmi. Suarez vo včerajšom zápase proti Taliansku pohryzol protihráča.

Luis Suarez si zase koleduje o problémy, keď vo včerajšom zápase Uruguaj vs Taliansko pohrýzol Giorgia Chielliniho do ramena. Uruguajský útočník predviedol nešportové správanie, po ktorom ostal ležať na zemi a snažil sa vypýtať penaltu za útok ramenom. Tento jeho odporný čin zostal nepovšimnutý a mexický arbiter Marco Rodríguez ho nechal pokračovať hre ďalej. Červenú kartu šialenému Uruguajčanovi neukázal ani veľkých protestoch Talianov a ani po tom, čo mu Chiellini ukazoval Suárezom pohryznuté rameno.

Luis Suarez obvinenia vehementne odmieta.

“Nie je to tak ako hovoria. Bežal som k nemu, on pohol ramenom a ja som ho doňho trafil, pretože som bol v pohybe smerom k nemu. Všetci sme futbalisti a vieme, čo sa odohráva počas podobných zápasov na ihrisku. Preto nie je potrebné tomu dávať nejakú dôležitosť.” povedal Luis Suarez pre český Sport.

Teraz je na rade FIFA, ktorá začala voči útočníkovi disciplinárne konanie. Podľa článku 77 disciplinárneho poriadku FIFA môže disciplinárna komisia FIFA dodatočne potrestať závažné porušenie pravidiel, ktoré uniklo pozornosti rozhodcov. V tejto súvislosti FIFA môže zohľadniť dôkazy v danej veci, akými sú správa od rozhodcov, vyhlásenia zástupcov zúčastnených strán a svedkov či audio alebo videonahrávky.

Uvidíme ako sa k tomu postaví rozhodcovská komisia a ako posúdi tento zákrok. Luis Suarez mal s týmito “kusancami” problémy už dávnejšie, keď v apríli 2013 pohrýzol útočník FC Liverpool srbského obrancu londýnskej Chelsea Branislava Ivanoviča, za čo dostal desať zápasový dištanc a v novembri 2010 ešte v drese holandského Ajaxu Amsterdam, záložníka PSV Eindhoven Otmana Bakkala a odpykal si 7 zápasovú stopku.