Luis Suarez dostal trest za uhryznutie súpera

portal-chiellini_2953707b

Uruguajský útočník Luis Suarez sa dnes dozvedel od Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA výšku trestu, za pohryznutie Georgia Chielliniho.

Luis Suarez dostal stopku na deväť zápasov, suspendáciu na 4 mesiace v akejkoľvek spojitosti s futbalovou činnosťou a pokutu 100.000 švajčiarskych frankov. K tomuto nešportovému a hanebnému činu došlo v utorok, v zápase Uruguaju proti Taliansku, keď tesne pred jediným gólom Juhoameričanov, pred branou Buffona pohryzol Luis Suarez Chelliniho. Rozhodca tento zákrok možno nevidel a tak útočník Liveroolu vyviazol bez potrestania. FIFA ho však dodatočne potrestala po vzhliadnutí videa a usvedčili ho aj televízne kamery.

“Takéto správanie nemôžeme na futbalovom ihrisku jednoducho tolerovať. A zvlášť na majstrovstvách sveta FIFA, kde sú na hviezdy na ihriskách upreté milióny očí ľudí. Disciplinárna komisia FIFA vzala do úvahy všetky faktory prípadu a Suáreza potrestala podľa zodpovedajúcich regúl disciplinárneho poriadku. Rozhodnutie nadobudlo okamžitú platnosť hneď, ako bolo oznámené,” uviedol šéf disciplinárky FIFA Claudio Sulser..

 Luis Suarez a video s predchádzajúcim článkom nájdete tu.

V minulosti už Luis Suarez dvakrát pohrýzol súpera. V roku 2013 sa v zápase Premier League uhryzol obrancu FC Chelsea Branislava Ivanoviča, za čo dostal desaťzápasový dištanc. V roku 2010 počas pôsobenia v Ajaxe Amsterdam pohrýzol protihráča z PSV Eindhoven Otmana Bakkala a za to dostal stopku na sedem zápasov.