Manchester United oficiálne prevzal prevzal Louis Van Gaal

louis van gaal

Holandský tréner Louis Van Gaal si po skončení MS dovolenku moc neužil a včera sa dostavil do svojho nového pôsobiska, ktorým sa už dávnejšie stal Manchester United.
;

Louis Van Gaal začal svoju svoju novú trénerskú kapitolu, stredajším (15.7.) príchodom do tréningového centra Manchester United po prvý krát. Holanďan bol vymenovaný ako nový manažér Devils v máji tohto roku, ale najskôr dokončil svetový šampionát v Brazílii s holandskou reprezentáciou a potom sa pripojil k svojmu novému tímu. Manchester United začali prípravu na novú sezónu 4. júla a tu viedol asistent nového trénera Ryan Giggs.

louis van gaal2

62 ročný Louis Van Gaal prezval tím po neúspešnom angažovaní Davida Moyesa, pod ktorého vedením sa Manchester-u United nedarilo ani v domácej súťaži, ani v Lige Majstrov a v novej sezóne si nezahrajú žiadnu európsku súťaž. Do mužstva Manchester United pribudli nové hráčske tváre Ander Herrera a Luke Shaw, ktoré stáli klub 56 miliónov libier. Aj s nimi môže Louis Van Gaal počítať na predsezónnom turné v Amerike, kde odohrajú päť prípravných zápasov. Louis Van Gaal bude mať prvé oficiálne interview vo štvrtok 16.7. približne o 16:00 SELČ.

Manchester United USA tour 2014

23 Júl vs Los Angeles Galaxy
26 Júl vs AS Roma (Denver)
29 Júl vs Inter Milan (Washington)
2 August vs Real Madrid (Michigan)
4 August International Champions Cup final (Miami)

Louis Van Gaal

Sa narodil 8 augusta 1951 v Amsterdame. Vo svojej hráčskej kariére hral za Ajax, Royal Antwerp, Telstar, Sparta Rotterdam, AZ Alkmaarm a celkovo odohral 333 stretnutí. Svoju trénerskú činnosť začal v roku 1986 v AZ, kde pôsobil ako hráč a asistent trénera zároveň. Ako tréner Van Gaal získal dva tituly v La Lige s Barcelonou, s Bayernom získal titul v nemeckej lige. Darilo sa mu aj s Ajaxom Amsterdam, keď s ním vyhral Ligu Majstrov, európsky Superpohár, Interkontinentálny pohár a pohár UEFA. S tímom AZ Alkmaar vyhral titul v holandskej lige. Ligové poháre získal v Nemecku, Holandsku a Španielsku.