Liga Majstrov: Štvrťfinále odvety

champions_league_2

Tento týždeň sa odohrajú štvrťfinálové odvety najlepšej pohárovej sútaže na svete, ktorou Liga Majstrov bezpochyby je. Ako si poradia zástupcovia z Anglicka  Manchester United a Chelsea v lige šampiónov?

Chelsea si nepozdržala jednogólové manko, ktoré vyzeralo celkom reálne a do odvety by nastupovali s lepším pocitom uhrať víťazstvo aspoň 1:0. V závere však dostali tretí gól, keď sa s obranou hostí parádne pohral Pastore a upravil postupové šance pre Parížanov. Chelsea sa bude snažiť zopakovať štvrťfinále z roku 2012, keď prehrali rovnakým výsledkom s Neapolom, ale doma vyhrali v nastavenom čase o tri góly. To bol začiatok cesty do Mníchova a Liga Majstrov patrila v tom roku im. Ani tréner Mourinho neskladá zbrane a vyhrať napr. 2:0 nie je nemožné. Parížu bude chýbať najväčšia hviezda Zlatan Ibrahimovic, ktorý si poranil stehenný sval a určite je to maličká výhoda pre domácich.

Liga Majstrov tento rok není moc naklonená anglickým tímom a budúci rok ju nemusí hrať jeden z najväčších klubov na svete a tým je Manchester United. Ten sa momentálne nachádza v domácej sútaži na siedmom mieste. Jediná šanca ako si zahrať milionársku súťaž je, že ju vyhrajú. To však nebude jednoduché, pretože čelia Bayernu Mníchov, s ktorým doma remizovali 1:1. Favoritom na postup sú Bavori a naneštastie sa Manchestru  po Van Persim zranil aj Rooney, čím sa ich šance v odvete znižujú.

Liga Majstrov

Utorok 8. Apríla 2014

Chelsea(ENG) Chelsea Paris Paris(FRA) 20:45
Dortmund(GER) Dortmund Real Madrid Real Madrid(ESP) 20:45

Streda 9. Apríla 2014

Atlético(ESP) Atlético Barcelona Barcelona(ESP) 20:45
Bayern(GER) Bayern Man. United Man. United(ENG) 20:45