Liga Majstrov: Štvrťfinále 2014/15

champions_league_2

Liga Majstrov vo štvrťfinále 2014/2015 zopakuje reprízu vlaňajšieho finále, keď Real Madrid sa stretne s mestským rivalom Atleticom. PSG vyzve Barcelonu.

Najväčšie, až trojnásobné zastúpenie vo štvrťfinále má Španielsko (Real Madrid, FC Barcelona, Atletico Madrid), premiérovo v tejto fáze má dvoch vyslancov Francúzsko (Paríž Saint-Germain a AS Monaco) a po jednom klube dodali Nemecko (Bayern Mníchov), Taliansko (Juventus Turín) a Portugalsko (FC Porto). Liga Majstrov neuvidí  ani jedného anglického zástupcu, keď v osemfinále skončilo trio klubov z Britských ostrovov  Chelsea Londýn, Manchester City a Arsenal Londýn.

Real a Atletico sa pravidelne stretávajú v domácej súťaži a v Kráľovskom pohári a žreb ich spojil dohromady aj vo štvrťfinále LM. Vo vlaňajšom finále v Lisabone získal “Biely balet” práve proti Atleticu 10. “ušatú” trofej po triumfe 4:1 v predĺžení. V tejto sezóne sa oba tímy stretli spolu šesťkrát, pričom až štyrikrát zvíťazilo Atletico a dvakrát sa zrodila remíza.

Parížsky St. Germain sa do štvrťfinále Ligy majstrov prebojoval tretíkrát v rade, v osemfinále po výsledkoch 1:1  a 2:2 po predĺžení vyradil Chelsea Londýn. Jeho štvrťfinálovým súperom bude Barcelona, s ktorou sa v rovnakej fáze stretol predvlani a vypadol po výsledkoch 2:2  a 1:1. Obaja sa stretli tento rok v skupine. Parížu bude v prvom súboji štvrťfinále chýbať suspendovaný švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič i taliansky hráč Marco Verratti, hosťom zasa vykartovaný brazílsky pravý obranca Dani Alves.

Bayern nastúpi proti Portu v pozícii obrovského favorita. Portugalský tím vyradilo vo štvrťfinále v sezónach 1990/1991 a 1999/2000. Juventus Turín, ktorý sa do štvrťfinále prebojoval iba druhýkrát od roku 2006, si zmeria sily s AS Monaco.

Liga Majstrov: Štvrťfinále

LM