Liga Majstrov: Preview skupinovej fázy

Champions-League-Logo-800_2538698

V utorok a stredu sa opäť odohrá najlepšia futbalová súťaž na svete Liga Majstrov, alebo známa tiež ako Champions League. Prehľad anglických tímov v boji o postup a rozpis všetkých zápasov LM.

 

 

Liga Majstrov odohrá tento týždeň posledné zápasy v tomto roku a čo čaká anglické tímy v poslednom kole? Najdiskutovanejší z anglických klubov je Manchester United, pretože úradujúcemu majstrovi Anglicka sa vôbec nedarí. Z posledných 5 stretnutí naplno bodoval len raz, dva krát remizoval a dva krát prehral. Šachtar má poslednú zápasovú bilanciu lepšiu, jedna remíza a štyri výhry. Ak chce ukrajinský tím pomýšľať na postup musí na Old Traforde vyhrať, alebo Leverkusen prehrať so Sociedadom

Ani pre druhý tím z Manchesteru Liga Majstrov nekončí. City cestujú do Mníchova, kde si to rozdajú z Bayernom. Podľa trénera Citizens, sa jeho tím nesústreďuje až tak na utorňajší zápas, ale na víkendový súboj v Premier League s Arsenalom. Manchester City postupuje naisto z druhého miesta skupiny D.

Arsenal môže potvrdiť svoju dominanciu či v lige tak aj v Lige Majstrov, ak v stredu porazí Neapol. Neapolčania majú ešte reálnu šancu postúpiť aj cez Gunners. V tejto skupine je možné, že jeden s tímov s dvanástimi bodmi nepostúpi ďalej, do vyraďovacej skupiny LM.

Istý postup aj napriek prehre v minulom kole má Chelsea, ktorá prehrala s Bazilejom. Tento ročník Blues Švajčiarov neporazili, ale s 9 bodmi sú stále na čele skupiny E a definitívne rozuzlenie budeme poznať v stredu. Na Stamford Bridge zavíta posledný tím skupiny Steaua Bukurešť.

 

 

Liga Majstrov skupinová fáza

Utorok, 10.december
Manchester Utd MANU
20:45h
DONE Šachtar
Real Sociedad SASE
20:45h
LEVE Leverkusen
Galatasaray GALA
20:45h
JUVE Juventus
FC Kodaň KODA
20:45h
REMA Real Madrid
Benfica BENF
18:00h
PARI PSG
Olympiakos OLYM
20:45h
ANBR Anderlecht
Bayern BAYE
20:45h
MANC Manchester City
Plzeň PLZE
20:45h
CSKA CSKA Moskva
Streda, 11.december
Schalke SCHA
20:45h
BASE Bazilej
Chelsea CHEL
20:45h
STEA Steaua Bukurešť
Marseille MARS
20:45h
DORT Dortmund
Neapol NEAP
20:45h
ARSE Arsenal
Austria Viedeň AUSV
20:45h
ZENI Zenit Petrohrad
Atl. Madrid ATLE
20:45h
PORT FC Porto
AC Miláno MILA
18:00h
AJAX Ajax
Barcelona BARC
20:45h
CELT Celtic