Liga Majstrov: Preview skupinovej fázy

champions_league_2

V dnes a stredu sa opäť odohrá najlepšia futbalová súťaž na svete Liga Majstrov, alebo známa tiež ako Champions League. Prehľad anglických tímov v boji o postup a rozpis všetkých zápasov LM.

 

 

Manchester cestuje do San Sebastianu a prípadným víťazstvom si môže zabezpečiť postup zo skupiny do vyraďovacej fázy. Pred dvoma týždňami United vyhral so španielskym tímom najtesnejším rozdielom, keď si hosťujúci Martinez strelil vlastný gól. Tréner Moyes sa bude musieť zaobísť bez zraneného Silvu a Evansa, ktorí sa zranili v zápase s Fulhamom.

Liga Majstrov sa môže stať úspešnou aj pre Manchester City, ktorý ma prvú šancu historicky postúpiť ďalej a neskončiť hneď v skupine. Citizens potrebujú doma poraziť CSKA Moskva a môžu oslavovať postup. Minulé kolo v Moskve otočil stav zápasu dvoma gólmi argentínec Sergio Aguero. V bráne City by mal dostať šancu Costel Pantilimon, ktorý momentálne vytlačil z brány anglickú jednotku Joea Harta.

Arsenal cestuje do Dortmundu pozitívne naladený, po výhre nad Liverpoolom a bude chcieť odčiniť prehru s pred dvoch týždnov, keď prehral proti nemeckému tímu z Vestfálska. Arsenalu sa v domácej lige darí, zatiaľ prehral len jeden zápas. Liga Majstrov sa pre anglický tím zatiaľ dobre nevyvíja, Dortmund, Arsenal a Neapol majú rovnako po 6 bodov. Táto skupina je veľmi zamotaná a zaujímavá.

Jose Mourinho chce po prehratom zápase v Newcastli vyhrať doma so Schalke a odpútať sa bodovo od prenasledovateľov. Charizmatický tréner plánuje urobiť zopár zmien v zostave a ak sa mu podarí opäť vyhrať nad nemeckým tímom, vidina postupu bude na dosah.

Liga Majstrov skupinová fáza

utorok, 05.november
Šachtar DONE
20:45h
LEVE Leverkusen
Real Sociedad SASE
20:45h
MANU Manchester Utd
Juventus JUVE
20:45h
REMA Real Madrid
FC Kodaň KODA
20:45h
GALA Galatasaray
PSG PARI
20:45h
ANBR Anderlecht
Olympiakos OLYM
20:45h
BENF Benfica
Manchester City MANC
20:45h
CSKA CSKA Moskva
Plzeň PLZE
20:45h
BAYE Bayern
streda, 06.november
Bazilej BASE
20:45h
STEA Steaua Bukurešť
Chelsea CHEL
20:45h
SCHA Schalke
Dortmund DORT
20:45h
ARSE Arsenal
Neapol NEAP
20:45h
MARS Marseille
Zenit Petrohrad ZENI
18:00h
PORT FC Porto
Atl. Madrid ATLE
20:45h
AUSV Austria Viedeň
Ajax AJAX
20:45h
CELT Celtic
Barcelona BARC
20:45h
MILA AC Miláno