Liga Majstrov: Madridské finále v Lisabone

Champions-League-Logo-800_2538698

Lisabon: Dnes sa odohrá v hlavnom meste Portugalska, veľké madridské finále medzi Realom a Atleticom. Liga Majstrov sa pre tento ročník končí a prednosť dostane svetový šampionát.

Liga Majstrov bude dnes večer hlavným večerným programom futbalových fanúšikov, pretože finále bude sledovať milióny ľudí po celom svete. Štadión Benficy Lisabon hostí premiérové finále dvoch tímov z rovnakého mesta a súboje medzi Realom a Atleticom Madrid pútajú pozornosť.

Miernym favoritom je podľa expertov a bookmakerov Real, za ktorého hovoria dosiahnuté výsledky v poslednej sezóne proti mestskému rivalovi. Realu Madrid sa podarilo remizovať na trávniku Atletica 2:2, podľahli doma gólom Costu 0:1, ale v domácom pohári jasne dominovali, po výhrach 3:0 a 0:2. Liga Majstrov túto sezónu Atleticu praje, veď vo vyraďovacej časti si poradili s milánskym AC, Barcelonou, s londýnskou Chelsea a na tieto fakty netreba zabúdať. Aktuálna forma je však viacej naklonená k Atleticu Madrid, ktoré sa dočkalo zaslúženému titulu po osemnástich rokoch, avšak ak chcú byť lepší, musia Real vo finále poraziť.

Real Madrid však nepripúšťa, že by sa mala Liga Majstrov pre nich skončiť prehrou. Do finále sa dostali po dlhých dvanástich rokoch a to posledné Glasgowské finále z roku 2002, je len v pamäti fanúšikov Bieleho Baletu. Tréner Carlo Ancelotti však upozorňuje svojich zverencov, že sa nesmú mať strach a nesmú podceniť sebavedomého súpera. Vo finále nemôže počítať s vykartovaným Xabim Alonsom, ale k dispozícii je trio Ronaldo, Benzema a Bale.

Diego Simone má vážnejší problém s jeho najväčšou hviezdou Diegom Costom, ktorý ma zranený stehenný sval a Liga Majstrov by mohla byť pre neho stratená. Avšak podla informácii, Costa skúšal šprintovať a trénoval s tímom, takže je možné že na finále nastúpi. Lisabon je od Madridu vzdialený asi 600 kilometrov, tak oba tímy bude podporovať veľká divácka kulisa.

 Predpokladaná zostava Realu a Atletica

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Modrić, Illaramendi, Di María – Bale, Morata, Ronaldo Atletico: Courtois – Juanfran, Godín, Miranda, Filipe Luís – Suárez, Gabi – Koke, Raúl García, Villa – Adrián (Costa ?)