Liga Majstrov: Leicester prvý, City musia bojovať

guardiola

Liga Majstrov pokračovala ďalšími zápasmi v skupinách a na toto kolo bude chcieť čím skôr zabudnúť Pep Guardiola, ktorý vyfasoval od svojho bývalého klubu.

Štyroch zástupcov z Premier League má Liga Majstrov v skupinovej fáze a darilo sa Arsenalu, minuloročnému šampiónovi Leicestru. Menej sa darilo Tottenhamu, ktorý si z Nemecka vezie bod a Manchester City vybuchol v Barcelone.

Pep Guardiola si takýto návrat na Nou Camp nepredstavoval, ale do 53-tej minúty bol stav 1:0 pre domácich a stále mali hostia šancu na úspech, nebyť fatálnej chyby brankára City Claudia Brava.

FC Barcelona v Manchester City - UEFA Champions League Group Stage - Group C

Taktika rozohrávať cez brankára im nevyšla, keď bývalý brankár “Blaugranas” Bravo zle rozohral a následne zasiahol loptu mimo šestnástky. Po tejto chybe uvidel červenú kartu a  v bráne ho nahradil Caballero, no ani ten neudržal Messiho, ktorý strelil hetrik. Následne zlikvidoval pokutový kop Neymarovi, ale tomu sa ho predsa len podarilo prekonať v 89-tej minúte.

Liga Majstrov je zaujímavá aj v skupine A, v ktorej uspel  PSG nad FC Bazilej 3:0 a Arsenal Londýn doma rozstrieľal Ludogorec Razgrad 6:0. Hetrikom sa v drese Arsenalu zaskvel Mesut Özil. Arsenal vedie skupinu nad PSG s rovnakým počtom bodov ako  klub z metropole Francúzska.

Leicesteru sa moc v Premier League nedarí, keď sú momentálne až na 13. mieste. Zato Liga Majstrov je im viac naklonená a s 9-timi vedú skupinu G pred Kodaňou a Portom. Tréner Claudio Ranieri verí, že jeho zverenci začnú hrať v domácej súťaži ako v LM.

Tottenham Hotspur aj napriek remíze z Bayerom Leverkusenom si drží druhú postupovú priečku. Avšak skupina E je po troch zápasoch riadne zamotaná.

Liga Majstrov: Skupinová fáza tu.

Liga Majstrov: Výsledky