Liga Majstrov: Arsenal proti Besiktasu, Hull a Tottenham zabojujú o EL

champions_league_draw

Liga Majstrov začína vyraďovaciu časť a Arsenal o postup zabojuje s tureckým Besiktasom Istanbul. V Európskej Lige sa Hull a Tottenham pokúsia postúpiť do skupinovej časti.

Liga Majstrov nechýbala v Arsenale 16 sezón a teraz ich o účasť v milionárskej súťaži vyzve tretí tím tureckej ligy Besiktas Istanbul, do ktorého prestúpil útočník Demba Ba z Chelsea. Práve senegalsky útočník by mal byt najväčšou hrozbou pre Gunners a aj Chorvát Slaven Bilic ako tréner tureckého tímu, ktorý pozná Arsenal ešte s pôsobenia vo Westa Hame a Evertone. Liga Majstrov by však na Emirates Stadium nemala chýbať, Arsenal je v tomto dvojzápase jasným favoritom a mal by sa pripojiť do skupinovej časti k Manchestru City, Liverpoolu a Chelsea.

Liga Majstrov play-off round

Maribor (Slovenia) v Celtic (Scotland)
Salzburg (Austria) v Malmo (Sweden)
Aalborg (Denmark) v Apoel Nicosia (Cyprus)
Steaua Bucharest (Romania) v Ludogorets (Bulgaria)
Slovan Bratislava (Slovakia) v BATE Borisov (Belarus)
Besiktas (Turkey) v Arsenal (England)
Standard Liege (Belgium) v Zenit St Petersburg (Russia)
FC Copenhagen (Denmark) v Bayer Leverkusen (Germany)
Lille (France) v Porto (Portugal)
Napoli (Italy) v Athletic Bilbao (Spain)

V Európskej Lige má istú miestenku Everton, ktorý v minulej sezóne skončil na piatom mieste a o hlavnú časť tejto súťaže zabojujú aj Hull s Tottenhamom.  Spurs si zahrajú pre nás s neznámym tímom z Cypru AEL Limassol a Hull bude bojovať s belgickým Lokerenom.

Európska Liga play-off round

FK Sarajevo (Bosnia-Hercegovina) v Borussia Monchengladbach (Germany)
Astana (Kazakhstan) v Villarreal (Spain)
Apollon Limassol (Cyprus) v Lokomotiv Moscow (Russia)
PEC Zwolle (Netherlands) v Sparta Prague (Czech Republic)
Young Boys (Switzerland) v Debrecen (Hungary)
Asteras Tripoli (Greece) v Maccabi Tel-Aviv (Israel)
FC Spartak Trnava (Slovakia) v FC Zurich (Switzerland)
AEL Limassol (Cyprus) v Tottenham Hotspur (England)
Dnipro (Ukraine) v Hajduk Split (Croatia)
Dinamo Minsk (Belarus) v Nacional (Portugal)
Karabakh (Azerbaijan) v FC Twente (Netherlands)
Petrolul Ploiesti (Romania) v Dinamo Zagreb (Croatia)
HJK Helsinki (Finland) v Rapid Vienna (Austria)
Trabzonspor (Turkey) v Rostov (Russia)
FC Zimbru (Moldova) v PAOK (Greece)
RNK Split (Croatia) v Torino (Italy)
Omonia Nicosia (Cyprus) v Dinamo Moscow (Russia)
Aktobe (Kazakhstan) v Legia Warsaw (Poland)
Lyon (France) v Astra Giurgiu (Romania)
Lokeren (Belgium) v Hull (England)
Neftchi (Azerbaijan) v Partizan Belgrade (Serbia)
Ruch Chorzow (Poland) v Metalist Kharkiv (Ukraine)
IF Elfsborg (Sweden) v Rio Ave (Portugal)
PSV Eindhoven (Netherlands) v Shakhtyor (Belarus)
Karabukspor (Turkey) v St Etienne (France)
Stjarnan (Iceland) v Inter Milan (Italy)
Panathinaikos (Greece) v FC Midtjylland (Denmark)
Feyenoord (Netherlands) v Zarya Luhansk (Ukraine)
Grasshoppers (Switzerland) v Club Brugge (Belgium)
Real Sociedad (Spain) v Krasnodar (Russia)
Rijeka (Croatia) v FC Sheriff (Moldova)