Jose Mourinho a jeho sedem najlepších výrokov

jose_mourinho

Jose Mourinho a jeho sedem slávnych výrokov, počas jeho prvého a aj druhého pôsobenia v Chelsea. Portugalský tréner rád prirovnáva napríklad k vajciam, alebo ku koňom.

 

Keď po zápase s Rosenborgom začal Jose Mourinho hovoriť o vajciach, skončilo to tým že majiteľ Chelsea Roman Abramovich, nenašiel pochopenie pre túto vzácnu vec akou vajíčka sú a portugalského trénera prepustil. Po šiestich rokoch a siedmych trénerov je Jose naspäť a tento raz žiadne sťažnosti na kvalitu vajec nie su.

Special One bol Jose Mourinho, keď v roku 2004 prišiel ako tréner do Cheslea a pred touto sezónou a prekvapivom návrate do milovaného klubu je z neho Happy One. Jose Mourinho rád provokuje svojimi výrokmi a prvých šesť mesiacov sa nudil a nudil aj nás, lebo sme nepočuli žiadne jeho slovné perličky, ktoré dokáže vysloviť len on. Situácia sa však mení a v polovici tejto sezóny sa Jose rozhovoril a nadväzuje na minulosť. Mourinho jednoducho chýbal v Premier League a najlepšie jeho výroky stoja za to.

The best of Jose Mourinho

” Prosím, nevolajte ma arogantným. Ale ja som majster Európy a myslím si že som (Special One) výnimočný.”
  Jose Mourinho pri jeho interview v roku 2004

” Pes je ok v Protugalsku a veľká hrozba je preč. Nemusíte sa báť a mať starosti o kriminalite.”
Jose po hádke s policajtmi pre problémy so psím pasom

Wenger má skutočný problém s nami a ja si myslím, že je to čomu v Anglicku hovoríte VOYEUR. On je niekto, kto rád sleduje ostatných ľudí. Sú niektorí chlapci, čo sú doma s veľkým ďalekohľadom, pozerajú na domovy ľudí a vidia čo sa deje. Wenger musí byť jedným z nich – je to choroba.”
Reakcia na Arsena Wengera, keď hovoril o Chelsea

” Ak mi Roman Abramovich bude pomáhať v tréningu, budeme na dne tabuľky a ak by som mal ja pracovať vo svete veľkého biznisu, boli by sme v konkurze.”
Mourinho popisuje vzťah s majiteľom Chelsea

” Žiadne vajcia, žiadna omeleta. Záleží na kvalite vajec. V supermarkete máte vajcia prvej triedy, druhej triedy a aj tretej triedy. Niektoré z nich sú drahšie ako ostatné a niektoré Vám dajú lepšiu omeletu. Takže keď majú vo Waitrose prvú triedu a Vy tam nemôžete ísť, máte problém.”
Jose Mourinho po remízovom zápase s Rosenborgom 1-1

” V závode o titul budú dva kone a jeden malý kôň, ktorý potrebuje mlieko a potrebuje sa naučiť skákať. Možno že budúcu sezónu budeme môcť pretekať.”
  Vyjadrenie o doterajšej sezone a šance na titul

” Krásne mladé vajcia. Sú to vajcia ktoré potrebujú mamu, v tomto prípade otca aby sa o ne postaral, aby im nebolo zima, aby im doniesol deku a zlepšoval ich. Jedného dňa príde okamih, keď sa počasie zmení vyjde slnko a tie vajcia sa rozbijú. Vajcia budú pripravené na život na najvyššej úrovni.”
Jose Mourinho odpovedal na otázku novinara