Frank Lampard ukončil kariéru

frank_lampard

Frank Lampard, bývalý stredopoliar londýnskej Chelsea a Anglicka ukončil svoju 21-ročnú skvelú kariéru. “Super Frank” sa chce venovať trénerstvu. 

frank1

38-ročný záložník, ktorý strávil minulú sezónu v New Yorku v Major League Soccer, oznámil svoje rozhodnutie cez sociálnu sieť vo štvrtok. Frank Lampard odohral za Chelsea 649 zápasov a za Albion 106.

“Aj keď som dostal zopár zaujímavých ponúk pokračovať, v 38 rokoch cítim, že je čas začať novú kapitolu môjho života,” povedal Lampard.

“Som vďačný futbalovému zväzu za príležitosť, že mi umožnila študovať trénerskú kvalifikáciu a teším sa na nové príležitosti.”

Frank Lampard a jeho rekordy v Premier League.

- iba dvaja hráči odohrali v Premier League viac zápasov ako Frank Lampard (609), ďalšia legenda Ryan Giggs (632) a Gareth Barry (615)

- jeho 177 gólov v PL, ho zaradilo na štvrté miesto za Alanom Shearerom, Waynenom Rooneym a Andy Coleom

- zaznamenal viac gólov (41) za šestnástkou, ako akýkoľvek hráč v PL

- Lampard dokázal v PL skórovať proti 39-tim tímom

Frank Lampard zažil najväčší úspech v Chelsea, kde prestúpil za 11 miliónov libier z West Hamu. V tíme Blues vytvoril rekord v počte strelených 211 gólov vo všetkých súťažiach a jeho góly pomohli Chelsea vyhrať Ligu majstrov, 3x Premier League, 4x FA Cup, 2x Ligový pohár, Európsku ligu a pohár Community Shield.

Umlčal kritikov.

Frank Lampard začal svoju kariéru v spomínanom West Hame, kde cez akadémiu klubu sa prepracoval až do prvého tímu. Svoj debut odohral v januári 1996, ale prítomnosť v klube jeho otca Lamparda Sr. a strýka Harryho Redknappa ako trénera si vyžiadalo svoju daň a veľa futbalových fanúšikov na neho poukazovali, že sa do tímu dostal vďaka protekcii.

Sám Lampard vo svojej autobiografii uviedol, že keď si počas zápasu proti Aston Ville zlomil nohu, niektorí fanúšikovia West Hamu jasali.

Najlepšie góly Franka Lamparda