Finále FA Cup: Arsenal vs Hull + promo video

arsenal_vs_hull

Arsenal má veľkú šancu ukončiť 9 ročný pôst, bez akejkoľvek vyhratej trofeje. Dnes si môže zabezpečiť malé zadosťučinenie, ak vyhrá dnešný FA Cup.

Finále FA Cup
Arsenal vs Hull 18.00, Wembley Stadium

Presne 9 rokov čaka Arsenal na nejakú trofej, ktorú naposledy získali vo finále v roku 2005, keď v Cardiffe v FA Cup porazili na penalty Manchester United. Dnes si môžu zopakovať, aký je to skvelý pocit zdvihnúť nad hlavu víťazný pohár. Proti nim sa postaví papierovo slabý súper z Hullu.

Hull City sa pokúsia zaskočiť zdatnejšieho súpera, ale jasným favoritom je tím z Londýna. Hull City ešte nikdy nehral finále FA Cup a tak to pre nich bude veľká premiéra. Naopak Arsenal má s pohárovou súťažou bohaté skúsenosti, keď FA Cup vyhrali 10 krát. Posledné meranie síl oboch aktérov ktoré sa odohralo minulý mesiac, zvládol lepšie Arsenal, ktorý dokázal poraziť na domácom trávniku Hull 0:3.

Dnešné finále sa bude hrať tradične na krásnom národnom štadióne Wembley, na ktorom bude pred zápasom spievať tradičnú FA Cup hymnu víťazka X Factoru Leona Lewis. Na finále do Londýna sa údajne chystá invázia, asi 25000 fanúšikov z Hullu.
 

Predpokladaná zostava: Arsenal: Fabianski, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs; Arteta, Ramsey; Rosicky, Ozil, Podolski; Giroud. Hull: McGregor, McShane, Bruce, Davies, Figueroa; Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler; Fryatt, Aluko.

Fa Cup promo video Arsenal FC vs Hull City