FC Liverpool Balotelliho naspäť nechce

mario_baloteli

FC Liverpool už so službami talianskeho útočníka Maria Balotelliho nepočíta a klub hľadá pre neho najlepšie riešenie. Reds opustí aj Martin Škrtel.

 

Nemecký tréner FC Liverpool Jürgen Klopp nepočíta vo svojom kádri s Mariom Balotellim a môže si hľadať nového zamestnávateľa. Podľa Kloppa, v súčasnom tíme nemá pre neho miesto, keďže momentálne má v útoku dosť hráčov. Bývalý taliansky reprezentant sa po roku vrátil z hosťovania v AC Miláno. ”Mário teraz nie je v takej pozícii, že by si mohol dovoliť bojovať o miesto v zostave so štyrmi, alebo piatimi útočníkmi. Musíme túto situáciu vyriešiť a nájsť mu klub v ktorom bude šťastnejší,” povedal lodivod FC Liverpool.

O Balotelliho údajne prejavili záujem zo Sampdorie a podľa slov prezidenta klubu Massima Ferrera, by mu v tíme radi dali šancu na vzkriesenie jeho kariéry.

Veľmi blízko odchodu z Liverpoolu je aj slovenský stopér Martin Škrtel. Ten už podľa informácií BBC podstúpil v Istanbule zdravotnú prehliadku a o prestupe z FC Liverpool do Fenerbahce ho delia len formality. Škrtel v Liverpoole strávil 8,5 roka  a odohral 319 zápasov.

The Reds opustí aj 19-ročný Sergi Canós, ktorý prestúpil do FC Liverpool z akadémie FC Barcelony. Mladý krídelník strávil väčšinu minuloročnej sezóny na hosťovaní v Bredforde a krátko pred koncom sezóny sa vrátil naspäť do Liverpoolu, aby v poslednom zápase proti WBA, odohral svoj niekoľko minútový debut v Premier League. Klopp predal za 2,5 milióna libier Canósa do druholigového Norwichu.